Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Ile medali wywalczą legniccy taekwendocy na mistrzostwach?

W Mistrzostwach Świata w Taekwon-do, które odbędą się w niemieckim Inzell (22-28 kwietnia), wystartuje ponad 1200 zawodników z 64 państw. Legniczanie w kadrze stanowią obecnie najliczniejszą reprezentacje klubową.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Juniorzy Legnickiego Klubu Taekwon-do wywalczyli 25 medali i wygrali klasyfikację medalową podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Taekwon-do, które odbyły się w podwrocławskiej Lutyni. Na starcie stanęło aż 346 zawodników z 14 klubów.

Wyniki osiągnięte przed miesiącem w Brzegu Dolnym oraz w Lutyni zapewniły legnickim taekwondokom aż 30 kwalifikacji do tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów Biała Podlaska 2019 oraz Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Nowa Ruda Słupiec 2019.

Z kolei ich starsze koleżanki i koledzy: Maciej Żuk, Magdalena Kisiel, Wioletta Hanisch, Kamila Kolanowska, Paweł Woźniak, Monika Kowalczyk i Wiktoria Miądzel rozpoczęli w ośrodku w Spale przygotowania do mistrzostw świata.

Legniczanie, wspólnie z Reprezentacją Polski w Takwon-do, w Spale pozostaną do poniedziałku 22 kwietnia, skąd bezpośrednio wyruszą już do bawarskiego Inzell. W mistrzostwach świata wystartuje ponad 1200 zawodników z 64 państw. Legniczanie w kadrze stanowią obecnie najliczniejszą reprezentacje klubową.

Mistrzostwa potrwają od środy 24 kwietnia do niedzieli 28 kwietnia. Tak znaczący udział zawodników z Legnicy w tegorocznym czempionacie był możliwy dzięki świetnym wynikom w sezonie 2018. Startowali w turniejach krajowych i międzynarodowych, szczególnie w Pucharze Świata Sydney 2018 i Pucharze Europy Sibiu 2018.

Warto pamiętać, że bez wsparcia ze strony Fundacji KGHM Polska Miedź i Urzędu Miasta Legnicy marzenia o starcie z orzełkiem na piersi na mistrzostwach świata nie byłyby możliwe – podkreśla Łukasz Stawarz, trener kadry i LKT.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.