Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Legniccy taekwodocy powołani do kadry na Mistrzostwa Świata

Siedmioro zawodniczek i zawodników z Legnickiego Klubu Taekwondo otrzymało powołania do reprezentacji kraju na XXI Mistrzostwa Świata, które rozegrane zostaną w niemieckim Inzell (22–28 kwietnia).

© Materiały prasowe / UM Legnica

Legniczanie w kadrze Polski:

  • Magdalena Kisiel – kategoria lekka do 56 kg seniorek,
  • Wioletta Hanisch – kategoria super ciężka pow. 75 kg seniorek,
  • Kamila Kolanowska – kategoria super ciężka pow. 75 kg seniorek,
  • Paweł Woźniak – kategoria średnia do 68 kg juniorów,
  • Wiktoria Miądzel – kategoria ciężka do 65 kg juniorek,
  • Monika Kowalczyk – kategoria ciężka do 65 kg juniorek,

Zawodnicy LKT będą w Inzell reprezentować Polskę również w turnieju drużynowym. Warto podkreślić, że to najliczniejsza grupa zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do powołana do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata czy Mistrzostwa Europy w dotychczasowej 22–letniej historii klubu.

Areną zmagań sportowców z całego świata będzie słynna Max Aicher Arena. W zawodach wystartuje rekordowa ilość 1234 zawodników z 64 państw. To o blisko 200 zawodników więcej, niż przed dwoma laty w Dublinie.

Przed legnickimi sportowcami jeden z najważniejszych startów w dotychczasowej przygodzie sportowej. Najtrudniejsze zadanie czeka juniora Pawła Woźniaka i seniora Macieja Żuka, którym przyjdzie rywalizować w najmocniej obsadzonych kategoriach wagowych. W kategorii średniej zarówno juniorów, jak i seniorów wystartuje po 60 zawodników.

Zawodnicy LKT Legnica 14 kwietnia wyjadą najpierw na tygodniowe zgrupowanie do COS Spała, skąd bezpośrednio wyruszą na XXI Mistrzostwa Świata Inzell 2019.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.