Logo Legnica24h.pl
Reklama

Autobusy MPK pojadą do Szczytnik nad Kaczawą

Od dziś (1 lutego) linią nr 1 dojedziemy do Szczytnik nad Kaczawą przez Pątnów Legnicki, Bieniowice i odwrotnie. Wydłużone zostały niektóre kursy. Umowę w tej sprawie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zawarło z gminą Kunice.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Jak informuje MPK, o wydłużenie trasy linii nr 1 prosili mieszkańcy tych miejscowości. Dzięki temu uczniowie będą mieli możliwość lepszego dojazdu i powrotu ze szkół, a dorośli do pracy. W weekendy dodatkowe kursy pozwolą mieszkańcom na dojazd np. do kina czy teatru w Legnicy i powrót do domu.

Szczegóły na tej stronie.

Kunice to kolejna gmina, z którą legnicki przewoźnik podpisał podobne umowy. Przypomnijmy, autobusy MPK linii 10 kursują także do Prochowic i Mierzowic, linii 23 do Jaśkowic, a 27 do Ulesia.

Obsługa mieszkańców sąsiednich gmin przez MPK ma także dodatkowy walor, bo dzięki temu po legnickich ulicach jeździ mniej samochodów. A to ma wpływ na jakość powietrza.

Od 1 lutego wprowadzony został także dodatkowy kurs linii 28 o godz. 5.11 z przystanku Piłsudskiego/Wlk. Niedźwiedzicy w kierunku LSSE w Legnickim Polu.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Ira
Ira24 stycznia o 05:10
Tak tylko przydałoby się zaktualizować ten rozkład do Szczytnik nad kaczawą np żeby pierwszy autobus że Szczytnik był koło 5 rano , a ostatni z Legnicy około 23 i żeby tak mogły jeździć od poniedziałku do soboty , bo teraz jest masakra. Nie każdy ma własny samochód.
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.