Logo Legnica24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Projekt „W głowie się nie mieści! Ilustracje – emocje – opowieści” w Galerii Satyrykon 25 kwietnia

„W głowie się nie mieści! Ilustracje – emocje – opowieści” ma na celu przybliżenie oraz rozpowszechnienie tematyki polskiej ilustracji.

© Materiały prasowe / LCK

Realizując ten projekt poprzez spotkania, na które zapraszamy współczesnych artystów, wyznaczających nowe trendy w ilustracji, chcemy pokazać naszym odbiorcom bogaty dorobek ilustratorów polskich, mających realny wpływ na kształtowanie się rozumienia założeń sztuki ilustracji, będących nośnikiem pewnych wartości kulturowych. Ważnym elementem spotkań jest ich wydźwięk terapeutyczny – na każde ze spotkań zapraszamy art-terapeutę, który przybliży dane emocje, jak sobie z nimi radzić, ale też wyzwalać – poprzez sztukę.

Projekt został dofinansowany z programu „Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży” ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Cykl wystaw, spotkań i prezentacji odbywa się w Galerii Satyrykon (Rynek 36) w Legnicy.

Na pierwsze spotkanie z tej serii zapraszamy Magdę Kozieł-Nowak, która poprowadzi autoprezentację, oraz Annę Bajon, odpowiedzialną za część art-terapeutyczną. Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia (czwartek) o godz. 12:00.

Zapisy: paulina.maciejewska@lck.art.pl (ilość miejsc ograniczona). Wstęp bezpłatny.

O artystach uczestniczących w projekcie:

Magdalena Kozieł-Nowak
Mieszka i pracuje w Jaworze. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Ilustruje i projektuje książki, tworzy również rysunek satyryczny. Od 2007 roku współpracuje z wieloma wydawnictwami (m.in. Nasza Księgarnia, Literatura, Egmont, Dwukropek, Agora), a efektem tej pracy jest zilustrowanie kilkudziesięciu książek. Niektóre z nich doczekały się wydań zagranicznych. Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Aby utrzymać kontakt ze światem, chętnie prowadzi warsztaty z dziećmi. Mieszka i pracuje w Jaworze, miasteczku na skraju Krainy Wygasłych Wulkanów.
2014 – Książka „Ksenia. O dziewczynce, która połykała literki i miała tylko jedną głowę” tekst: Marta Talacha, ilustracje: Magdalena Kozieł-Nowak, znalazła się na liście finałowej pierwszej edycji Międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE.
2015 – Nagroda specjalna XVII Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny DEBIUT, Zielona Góra.
2017 – Książka „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren z ilustracjami Magdaleny Kozieł-Nowak, wydawnictwo Nasza Księgarnia, została nominowana przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek do tytułu Najpiękniejszej Książki Roku 2016
2023 – Książka „101 dalmatyńczyków” Dodie Smith z ilustracjami Magdaleny Kozieł-Nowak, wydawnictwo Nasza Księgarnia znalazła się Liście Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej za rok 2022

Anna Bajon
Malarka i arteterapeutka. Tworzy przede wszystkim obrazy olejne, batik i akwarelę. Ukończyła malarstwo na UP w Krakowie i arteterapię na APS w Warszawie. Wśród znaczących sukcesów artystycznych znajdują się między innymi: pierwsze miejsce na Międzynarodowym przeglądzie Tkaniny Artystycznej – Silezjany 2021, nagroda specjalna przewodniczącej jury w I Ogólnopolskim Konkursie Batiku w Zamościu. Jej prace można było oglądać między innymi w: Zamku Piastowskim w Legnicy, Klubie muzycznym Strefa w Krakowie, Galerii hotelu Interhouse w Krakowie (wystawy indywidualne) oraz w: Galerii Abakus w Warszawie, Pałacu Kazimierzowskim w Warszawie, Pałacu Prezydenckim w Warszawie i Piwnicy pod Baranami w Krakowie (wystawy zbiorowe). Na co dzień pracuje arteterapeutycznie na Oddziale Dziennym dla dzieci i młodzieży w DCZPDM w Lubinie. Tam współprowadzi grupy terapeutyczne i pomaga pacjentom poprzez sztukę radzić sobie z trudnymi emocjami i doświadczeniami.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.