Logo Legnica24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Legnicka Majówka 2024 - Program

Legnickie Centrum Kultury gorąco zaprasza na Legnicką Majówkę 2024, która już tradycyjnie odbędzie się w Parku Miejskim!

© Materiały prasowe / UM Legnica

Wiosenne świętowanie rozpoczniemy na sportowo w środę, 1 maja, o godzinie 10.00 Biegiem/marszem śniadaniowym na Polanie Angielskiej w Parku Miejskim (wpisowe – 5 złotych za osobę). O 11.00 w tej samej lokalizacji wystartuje także Piknik siatkarski – do rozgrywek należy zgłaszać się mailowo do 30 kwietnia (ci@osir.legnica.eu) lub zarejestrować w dniu imprezy do 10.45 (wpisowe wynosi 10 złotych za osobę). Następnie przeniesiemy się do muszli koncertowej, gdzie od godziny 14.00 w ramach części artystycznej swoje talenty prezentować będą wykonawcy z Młodzieżowego Centrum Kultury. Do wspólnej zabawy zachęcimy Was punktualnie o 16.00, kiedy to z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej mieszkańcy naszego miasta gremialnie zatańczą chapelloise, czyli popularną belgijkę. Także o godzinie 16.00 MCK zorganizuje odbywające się w okolicach palmiarni rozgrywki szachowe – wstęp wolny! Młodzieżowe Centrum Kultury w tym samym miejscu przygotuje również warsztaty kreatywne i animacje dla najmłodszych trwające od 14.30 do 18.00. Wszystkie dzieciaki z pewnością spędzą miło czas podczas spektaklu Centrum Uśmiechu „Zdrowo i Sportowo”, na który zapraszamy do muszli koncertowej o 16:20, a na zakończenie pierwszego dnia Legnickiej Majówki 2024 wystąpią legnickie szkoły śpiewu i tańca: Akademia Avatara, Muzyczna Kraina, Szkoła Tańca Diamond Dance Studio oraz oraz wokalni uczniowie Patrycji Kamola.

2 maja (czwartek) obchodzić będziemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji o godzinie 16.30 ponownie spotkamy się przy Alei Orła Białego, gdzie rozwiniemy 450-metrową flagę – wspólne celebrowanie biało-czerwonych barw to piękna coroczna tradycja łącząca legniczan w różnym wieku. Drugi dzień Legnickiej Majówki zakończymy w muzyczno-tanecznej atmosferze – od godziniy 17.00 na Polanie Angielskiej prezentować się będą Centrum Seniora LCK oraz Zespół Pieśni i Tańca „Legnica”.

W piątek, 3 maja, wszystkich fanów aktywnego czasu na świeżym powietrzu na pewno zainteresuje rajd rowerowy do Bieniowic przez Miłogostowice – zdecydowanie warto lepiej poznać najbliższe okolice naszego miasta. Wycieczka wystartuje o godzinie 11.00 z Placu Słowiańskiego (wpisowe – 15 złotych za osobę, zapisy mailowo: ci@osir.legnica.eu). O godzinie 15.00 wrócimy natomiast na Polanę Angielską – na początek ostatniego dnia Majówki wystąpią młodzi lokalni wykonawcy: Ania Sobkowicz oraz X'on. O 17.00 wybierzemy się w podróż do magicznego świata „Małego Księcia” podczas spektaklu Fundacji Ocelot, a o 19.00 w ramach finału trzydniowego majówkowego świętowania z Legnickim Centrum Kultury na scenie pojawi się gwiazda imprezy – Sylwia Grzeszczak.

Podczas wszystkich dni Legnickiej Majówki na nieco młodszych dobra zabawa czekać będzie także w strefie animacji i warsztatów, natomiast ci odrobinę starsi znajdą dla siebie coś interesującego wśród stoisk wystawienniczych oraz gastronomicznych.

Do zobaczenia na Legnickiej Majówce 2024! Serdecznie zapraszamy!

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.