Logo Legnica24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

(FOTO) Kibice Miedzi wspierają młodych pacjentów legnickiego szpitala

64 duże worki wypełnione pluszakami, które mają za zadanie poprawić humory najmłodszym pacjentom Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy. To efekt corocznej akcji organizowanej przez kibiców Miedzi i ośrodek Kibice Razem Miedź Legnica.

© Materiały prasowe / Kibice Razem MiedĹş Legnica

"W sumie odwiedziliśmy trzy dziecięce oddziały - chirurgiczny, pediatryczny oraz onkologiczny. Na każdym z nich wylądowały nasze/wasze pluszaki, które to przez ostatni rok zbieraliśmy w ośrodku Kibice Razem Miedź Legnica. Wszystko w ramach corocznej akcji organizowanej przez legnickich kibiców i ośrodek Kibice Razem Miedź Legnica. Wszystko to po to by choćby na chwilkę wywołać uśmiechy na buźkach naszych dzielnych bohaterów, którzy to z różnych względów muszą walczyć o swoje zdrowie. Dla młodych pacjentów pobyt w szpitalu jest przeważnie wielką traumą więc w ten sposób już od 9 lat próbujemy poprawić ich humory. Cała akcja jest koordynowana przez nasz ośrodek, lecz nie miałaby ona takiej siły przebicia, gdyby nie dobre serca reszty wspaniałych ludzi, którzy z chęcią dołączają do naszej zbiórki" - mówi koordynator projektu Kibice Razem w Legnicy Bartłomiej Żygadło

Do akcji rok w rok dołącza coraz to więcej ludzi dobrej woli

"Przez ostatnie dwa lata do naszej akcji dołączyło mnóstwo przeróżnych placówek edukacyjnych. Były to min. nasze legnickie przedszkola, czy choćby szkoły. Także jak widać w pomoc najmłodszym pacjentom zaangażowali się również ich rówieśnicy z czego jesteśmy naprawdę dumni" - dodaje Bartłomiej Żygadło.

"Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w naszą zbiórkę. Dziękujemy również kibicom Miedzi za pomoc w przetransportowaniu pluszaków do szpitala. Co ważne. Na tą chwilę ze względu na brak miejsca w magazynie i bardzo dużą ilość zebranych miśków wstrzymujemy się z ich dalszą zbiórką. Kiedy ruszymy na nowo na pewno zauważycie na naszych profilach w social mediach. Jeszcze raz wielkie dzięki. Po raz kolejny udowodniliśmy, że RAZEM możemy wszystko. HEJ MIEDŹ!" - kończy Bartłomiej Żygadło.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

P
P20 listopada 2023 o 12:49
Gratulacje!
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.