Logo Legnica24h.pl
Reklama
Eko Gwiazda

Wielkie sadzenie drzew i krzewów w Legnicy

Ponad sześć tysięcy drzew i krzewów sadzi się w Legnicy. To efekt prowadzonego od kilkunastu lat projektu „Odnowa zieleni średniej i wysokiej”. Miasto realizuje go wspólnie z mieszkańcami i instytucjami, dostarczając sadzonki za darmo.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Najwyższa Izba Kontroli w swoim raporcie stwierdziła, że nasz projekt odnowy zieleni jest bardzo dobry pod względem przejrzystości oraz aspektów formalno-prawnych, został więc uznany za dobrą praktykę samorządową – mówi Henryka Zdziech, ogrodnik miejski. – NIK zaleca innym samorządom, by czerpały z niego wzorce – dodaje.

W tym roku Legnica zakupiła ponad sześć tysięcy drzew i krzewów, m.in.: klony kuliste, brzozy brodawkowate, kasztanowce czerwone oraz ligustry pospolite, tawuły japońskie czy krzewuszki cudowne. Otrzymali je, zamawiający sadzonki już jesienią ubiegłego roku, zarządcy nieruchomości, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, szkoły, przedszkola i inne placówki.

Dzięki realizacji tego projektu wzbogacana jest o nowe krzewy i drzewa miejska zieleń. Uzupełniają one powstałe wcześniej ubytki, a wprowadzane nowe nasadzenia mają miejsce szczególnie na terenach zielonych, służących rekreacji, na nieużytkach i w naturalnych siedliskach roślinnych. Zasadą jest, że nowa zieleń trafia w miejsca ogólnodostępne dla mieszkańców.

Ten projekt angażuje lokalną społeczność do działania – komentuje pani ogrodnik. – Mieszkańcy wspólnie sadzą drzewa oraz krzewy, a później dbają o nie. Zielona inicjatywa gminy staje się coraz bardziej wspólną sprawą legniczan.

W latach 2017 i 2018 w Legnicy ramach „Programu odnowy zieleni średniej i wysokiej” posadzono ponad 900 drzew oraz prawie 33 tys. krzewów.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.