Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Nieodpowiedzialni kierowcy wyeliminowani z ruchu

Tylko od wczoraj legniccy policjanci zatrzymali czterech kierowców, którzy kierowali pojazdami będąc pod wpływem środków odurzających oraz jednego w stanie po użyciu alkoholu.

© PAP

Do pierwszego zatrzymania doszło w Legnicy na ulicy Grabskiego. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Hyundai. Funkcjonariusze w trakcie rozmowy z kierowcą wyczuli silną woń alkoholu, w związku z czym dokonali sprawdzenia jego stanu trzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało, że 33-letni mieszkaniec Legnicy miał prawie pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 31-letni mieszkaniec Legnicy, który znajdując się pod wpływem środków odurzających wsiadł za kierownicę swojego samochodu.

Następnym zatrzymanym do kontroli drogowej był kierowca Forda. 35 letni mieszkaniec Legnicy jechał ulicą Staffa znajdując się pod wpływem narkotyków.

Kolejnych dwóch kierowców, którzy zatrzymani zostali dzisiaj do kontroli drogowej w Chojnowie i Legnicy również znajdowało się pod wpływem środków odurzających.

Kierowcom zostały zatrzymane prawa jazdy. Teraz za swoją nieodpowiedzialną jazdę odpowiedzą przed sądem.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat – przypomina st. sierż. Anna Tersa.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.