Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Myślisz o studiach związanych z OZE – zapisz się na Energetykę w PWSZ

Myślisz o studiach związanych z odnawialnymi źródłami energii? Studia na kierunku Energetyka pozwalają uzyskać umiejętności i wiedzę z zakresu energetyki, techniki cieplnej oraz nauk technicznych.

© Materiały prasowe / PWSZ Legnica

Absolwent kierunku Energetyka to inżynier, który posiada wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu problematyki energetycznej, techniki cieplnej oraz nauk technicznych. W szczególności posiada wiedzę z zakresu: podstawowych obszarów energetyki (elektroenergetyka, energetyka gazu i paliw płynnych), energetyki źródeł odnawialnych, budowy, działania i eksploatacji systemów i urządzeń energetycznych. Zna zagadnienia zrównoważonego rozwoju kraju oraz problematykę ekologicznego wytwarzania, przetwarzania, przesyłania i dystrybucji energii.

Absolwent posiada kwalifikacje w zakresie: projektowania, obsługi i eksploatacji systemów i urządzeń energetycznych, planowania i nadzoru nad gospodarowaniem energią, wdrażania norm energetycznych oraz norm ochrony środowiska związanych z wykorzystaniem energii, wykonywania bilansów energetycznych.

Perspektywy zawodowe

Absolwent kierunku Energetyka jest w szczególności przygotowany do podjęcia pracy w:

 • przedsiębiorstwach produkcyjnych wykorzystujących maszyny, urządzenia i systemy energetyczne, a także w przedsiębiorstwach wytwarzających nośniki energii oraz w przedsiębiorstwach zajmujących się przesyłaniem i dystrybucją nośników energii,
 • przedsiębiorstwach zajmujących się budową i eksploatacją systemów wykorzystujących energię ze źródeł odnawialnych,
 • przedsiębiorstwach zajmujących się konsultingiem i auditingiem energetycznym,
 • jednostkach samorządu terytorialnego (komórkach organizacyjnych zajmujących się planowaniem energetycznym).
 • Absolwenci kierunku mogą pracować jako:
 • projektanci i konstruktorzy maszyn, urządzeń i systemów energetycznych,
 • inżynierowie nadzoru eksploatacyjnego i inżynierowie energetycy w działach utrzymania ruchu przedsiębiorstw produkcyjnych,
 • specjaliści ds. oceny energetycznej i efektywnego zarządzania energią, przedsiębiorcy w branży energetycznej.

Nasze atuty

 • wysoko rozwinięty przemysł oraz ścisła współpraca z pracodawcami ułatwia odbywanie praktyk oraz realizację projektów inżynierskich. Studenci realizują praktyki w wymiarze po 320 godz. w semestrach 4, 6 oraz 7,
 • w planie studiów uwzględniono elementy kształcenia dualnego – praktyczne projekty inżynierskie realizowane przez studentów na rzecz zakładów pracy. Projekty uzupełniają praktyki i stanowią kluczowy element przygotowania do zawodu,
 • studenci kierunku mogą rozwijać swoje zainteresowania w Kole Naukowym Inżynierii Materiałowej „Ferrum”, studenci mogą uczestniczyć w dodatkowych kursach, seminariach oraz wyjazdach i wycieczkach edukacyjnych.

Partnerzy

 • Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.,
 • Przedsiębiorstwa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej,
 • Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej
 • Organizacji Technicznej Zagłębia Miedziowego w Legnicy.

Tryb studiów: stacjonarny/niestacjonarny
Profil kształcenia: praktyczny
Czas trwania: 7 semestrów (3,5 lata)
Uzyskany tytuł: inżynier
Specjalności:

 • eksploatacja maszyn, urządzeń i systemów energetycznych
 • energetyka źródeł odnawialnych i zarządzanie energią
Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.