Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Dlaczego warto wybrać studia na kierunku Administracja w PWSZ im. Witelona w Legnicy?

Największą zaletą jest interdyscyplinarny charakter tych studiów. Oznacza to, że obejmują one wiele dziedzin naukowych, co w przyszłości przekłada się na różnorodne możliwości zatrudnienia.

© Materiały prasowe / PWSZ Legnica

Program studiów łączy możliwości zdobywania wiedzy z zakresu nauk prawnych, nauk o administracji, ekonomii i nauk o polityce.

Dzięki temu kształcimy specjalistów dla obsługi szeroko pojętej administracji, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Program przygotowany został po konsultacji z pracodawcami, dlatego możesz nabywać nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i praktyczne umiejętności w zakresie obsługi o charakterze administracyjnym.

Administracja to studia dla tych, którzy w przyszłości chcą pracować w organach państwa, samorządu terytorialnego i administracji podmiotów gospodarczych. Absolwent studiów na kierunku Administracja uzyska wiedzę z zakresu administrowania różnymi strukturami rządowymi, samorządowymi, zawodowymi oraz instytucjami non profit w różnych sferach działania tych podmiotów.

Studia na kierunku Administracja w PWSZ im. Witelona w Legnicy realizowane są w oparciu o praktyczny profil kształcenia, a po ich ukończeniu uzyskuje się tytuł licencjata. Ważną częścią przygotowania studenta do przyszłej pracy są praktyki zawodowe oraz wizyty studyjne w instytucjach administracji publicznej.

Perspektywy zawodowe

Po ukończeniu studiów na kierunku Administracja możesz podjąć pracę właściwie wszędzie tam, gdzie przebiegają procesy administracyjne, czyli:

 • w urzędach administracji (zarówno rządowej jak i samorządowej),
 • w spółkach prawa handlowego,
 • w przedsiębiorstwach,
 • w jednostkach administracyjnych każdego podmiotu gospodarczego,
 • w jednostkach świadczących usługi publiczne,
 • we własnej firmie.

Atuty uczelni

 • w trakcie 3-letnich studiów licencjackich uzyskujesz nie tylko wiedzę, ale i umiejętności stosowania prawa, zwłaszcza prawa administracyjnego oraz wybranych elementów prawa cywilnego i gospodarczego, a także poznasz podstawy zarządzania, niezbędne do podjęcia zatrudnienia w sektorze administracji publicznej i szeroko pojętego aparatu urzędniczego,
 • masz szansę nabyć podstawowe umiejętności sporządzania umów w zakresie nabywania praw i świadczenia usług, opracowywania decyzji i postanowień administracyjnych,
 • absolwent studiów na kierunku Administracja jest wysoko cenionym na rynku pracy specjalistą,
 • w trakcie studiowania nabędziesz wiele umiejętności pozwalających doskonale odnaleźć się zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Stawiamy bowiem na umiejętności praktyczne,
 • w ramach programu ERASMUS+ możliwe jest zrealizowanie semestru lub roku studiów w jednym z kilkudziesięciu uniwersytetów za granicą, z którymi nasza Uczelnia ma zawarte porozumienia, między innymi: Niemcy, Grecja, Hiszpania, Włochy, Dania, Litwa, Słowacja, Francja.

Tryb studiów: stacjonarny/niestacjonarny

Profil kształcenia: praktyczny

Czas trwania: 6 semestrów (3 lata)

Uzyskany tytuł: licencjat

Specjalności:

 • menadżer w administracji publicznej
 • administracja i prawo w biznesie
Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.