Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Fizjoterapia – studia dla Ciebie!

Fizjoterapia jest kierunkiem medycznym związanym z ochroną zdrowia, uznawanym za jeden z pięciu najbardziej rozwojowych na świecie. Studia na tym kierunku umożliwiają zdobycie praktycznego przygotowania do wykonywania zawodu fizjoterapeuty.

© Materiały prasowe / PWSZ Legnica

Jeżeli interesują Cię nauki medyczne, nauki o zdrowiu oraz nauki o kulturze fizycznej. Chcesz podjąć pracę jako terapeuta, pragniesz zdobyć wiedzę oraz umiejętności praktyczne, które pozwolą na wykonywanie szerokiej gamy specjalistycznych zabiegów usprawniających to studia na kierunku Fizjoterapia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy są stworzone dla Ciebie! Podczas studiów na tym kierunku dowiesz się, jak utrzymać ciało w zdrowiu i jak je leczyć w przypadku chorób.

Fizjoterapia jest kierunkiem medycznym związanym z ochroną zdrowia, uznawanym za jeden z pięciu najbardziej rozwojowych na świecie. Studia na tym kierunku umożliwiają zdobycie szerokiej, specjalistycznej wiedzy oraz praktycznego przygotowania do wykonywania zawodu fizjoterapeuty, który jest samodzielnym zawodem medycznym w myśl ustawy z dn. 25 września 2015 r. (Dz.U. z 2015 r., poz. 1994).

Fizjoterapeutami mogą zostać tylko osoby o odpowiedniej wiedzy i kwalifikacjach, co stanowi gwarancję bezpieczeństwa pacjenta i zwiększa skuteczność leczenia. Fizjoterapeuta powinien działać z należytą starannością, z poszanowaniem zasad etyki i praw pacjenta oraz kierować się aktualną wiedzą medyczną. Szczególne predyspozycje do tego zawodu posiadają osoby łatwo nawiązujące kontakt z innymi, odpowiedzialne i cierpliwe.

Wykonując zawód fizjoterapeuty, po zdobyciu odpowiednich uprawnień, można:

 • planować i prowadzić fizjoterapię,
 • zlecać i dobierać wyroby medyczne do potrzeb pacjenta oraz uczyć pacjenta posługiwania się nimi,
 • edukować, motywować do aktywności i propagować zachowania mające na celu zapobieganie niepełnosprawności,
 • wydawać opinie i orzeczenia dotyczące stanu osób poddawanych fizjoterapii oraz przebiegu jej procesu.

Ponadto absolwent będzie posiadał przygotowanie do:

 • prowadzenia prac naukowo-badawczych w zakresie fizjoterapii,
 • kierowania pracą zawodową osób będących fizjoterapeutami,
 • zatrudnienia na stanowiskach administracyjnych, na których wykonuje się czynności związane z przygotowywaniem, organizowaniem lub nadzorem nad udzielaniem świadczeń opieki zdrowotnej, nauczania zawodu fizjoterapeuty.

Rekrutacja kandydatów na studia na rok akademicki 2020/2021 potrwa do 3️1 sierpnia.

Perspektywy zawodowe

Fizjoterapeuci mogą prowadzić własną działalność gospodarczą oraz znajdują zatrudnienie w: publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, szpitalach i klinikach, zakładach opiekuńczo-leczniczych oraz pielęgnacyjno-opiekuńczych, sanatoriach o różnym profilu leczniczym i szpitalach uzdrowiskowych, ośrodkach zdrowia, poradniach i zakładach rehabilitacji leczniczej, gabinetach rehabilitacyjnych i odnowy biologicznej oraz spa, gabinetach masażu, salonach fitness, klubach sportowych i ośrodkach medycyny sportowej, placówkach oświatowych (przedszkolach, szkołach, uczelniach wyższych).

Nasze atuty

 • nowoczesna i ciągle rozwijająca się baza dydaktyczna, sale wykładowe wyposażone w sprzęt multimedialny, pracownie specjalistyczne do nauki umiejętności praktycznych: pracownia anatomiczna, fizjologii wysiłku fizycznego, kinezyterapii, masażu i terapii manualnej, medycyny fizykalnej: fizykoterapii, pracownia biomechaniki i analizy ruchu),
 • wykwalifikowana kadra dydaktyczna posiadająca znaczne doświadczenie praktyczne,
 • zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe realizowane w placówkach szkolenia praktycznego pod okiem wyspecjalizowanej kadry medycznej,
 • płatne praktyki pilotażowe,
 • wspieranie aktywności studentów poprzez działalność w Studenckim Kole Naukowym Fizjoterapeutów PWSZ im. Witelona w Legnicy (działalność naukowa, edukacyjna i społeczna),
 • uzyskanie wszechstronnej wiedzy i umiejętności praktycznych z zakresu fizjoterapii oraz pokrewnych dyscyplin medycznych, które umożliwia przygotowanie do Państwowego Egzaminu Fizjoterapeutycznego (PEF), a dzięki temu uzyskanie prawa wykonywania zawodu fizjoterapeuty, który gwarantuje wielopłaszczyznowe perspektywy zatrudnienia.
 • absolwent jednolitych studiów magisterskich na kierunku Fizjoterapia może podjąć studia trzeciego stopnia.

Partnerzy

 • szpitale i kliniki na terenie województwa dolnośląskiego,
 • publiczne i niepubliczne placówki ochrony zdrowia,
 • uzdrowiska i sanatoria o różnorodnym profilu leczniczym,
 • kluby sportowe,
 • placówki oświatowe – szkoły i przedszkola,
 • centra i gabinety rehabilitacyjne,
 • salony odnowy biologicznej i salony fitness.

Tryb studiów: stacjonarny

Profil kształcenia: praktyczny

Czas trwania: 10 semestrów (5 lat)

Uzyskany tytuł: magister

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.