Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

PWSZ: wznawiamy akcję i wyjazd na Ukrainę

„Wspólnota Akademicka” i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zapraszają do włączenia się w realizację projektu „Pomagamy rodakom na Ukrainie IV - z pamięcią o poległych kresowiakach”.

© Paweł Sasiela

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy „Wspólnota Akademicka” i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zapraszają do włączenia się w realizację projektu „Pomagamy rodakom na Ukrainie IV - z pamięcią o poległych kresowiakach” dofinansowanego ze środków Fundacji PZU. W ramach projektu zaplanowano następujące działania:

  • Zbiórka darów dla Polaków zamieszkałych na Ukrainie - artykuły żywnościowe o długim terminie ważności; - artykuły szkolne dla dzieci (zeszyty, kredki, flamastry, bloki  rysunkowe, bibuła, farby, kolorowanki, itp.); - środki opatrunkowe, higieniczne i czystości.
  • 10-dniowy pobyt w Drohobyczu, podczas którego wykonany zostanie remont sceny służącej dzieciom z Polskiej Sobotniej Szkoły do organizowania uroczystości i wydarzeń upamiętniających i podtrzymujących polskie tradycje, święta oraz postacie wybitnych Polaków; prace porządkowe przy polskich grobach na cmentarzu w Drohobyczu.

W ramach pobytu na Ukrainie wolontariusze będą mogli zwiedzić Lwów (w tym Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich), Drohobycz i jego region, wziąć udział w uroczystości z występami dzieci z Polskiej Sobotniej Szkoły z okazji urodzin Papieża Jana Pawła II (18 maja) oraz innych ciekawych wydarzeniach.

Projekt zakłada udział 8 wolontariuszy (studentów oraz osób spoza środowiska akademickiego) zainteresowanych wyjazdem zaplanowanym w dniach od 8 (wyjazd) do 19 (powrót) maja 2021 roku. Chętnych do wyjazdu  zapraszamy do zgłaszania i przesłania informacji na adres e-mail: SkwarekB@pwsz.legnica.edu.pl z podaniem danych: imię (lub imiona - zgodnie z wpisem w paszporcie) i nazwisko; wydział, kierunek, rok studiów; adres zamieszkania; data i miejsce urodzenia: PESEL: Numer telefonu do kontaktu.

Zbiórka trwa do 6 maja 2021 roku. Dary można zostawiać w budynku A (parter – główny hol, szatnia) Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy przy ul. Sejmowej 5A.

Poza darami rzeczowymi można również wpłacać pieniądze na konto Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy „Wspólnota Akademicka” – numer konta 63 1090 2066 0000 0001 4290 9150 Santander Bank Polska S.A. z dopiskiem „POMAGAMY RODAKOM NA UKRAINIE IV”.

Z uwagi na epidemię Covid-19 planowany wyjazd odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa (uczestnicy będą wyposażeni w maski ochronne i płyny dezynfekcyjne), miejsce noclegu i wyżywienie zostały ustalone ze stroną ukraińską z gwarancją zapewnienia bezpiecznego pobytu.

WAŻNE: Osoby wyjeżdżające na Ukrainę powinny posiadać ważny paszport.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.