Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Odwiedź Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Legnicy w sieci!

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Legnicy prezentuje swoją ofertę na rok szkolny 2021/2021 na XII Legnickich Prezentacjach Edukacyjnych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy w formule on-line.

© Materiały prasowe / PWSZ w Legnicy

Oferta szkoły dostępna jest na stronie http://lpe.pwsz.legnica.edu.pl/artykul-35-lpe-2

Akademickie Liceum Ogólnokształcące to szkoła wyjątkowa, która swoją siedzibę ma w nowoczesnym kampusie uczelni wyższej, z którą ściśle współpracuje czyli PWSZ im. Witelona w Legnicy. Dlatego też ALO daje swoim uczniom możliwość realizowania części zajęć wspólnie ze studentami - mogą oni uczestniczyć w wykładach i ćwiczeniach oraz uroczystościach akademickich Uczelni. Ścisła współpraca z uczelnią daje uczniom możliwość korzystania z zasobów biblioteki, wszystkich czytelni naukowych, nowoczesnych laboratoriów: chemicznego, fizycznego oraz multimedialnych pracowni językowych.

ALO stanowi odpowiedź na poszukiwania przez rodziców i uczniów szkoły, która pomogłaby młodzieży odnaleźć pozytywną motywację do nauki; szkoły, która dba o wszechstronny i harmonijny rozwój osobowości ucznia przy zachowaniu czytelnego systemu wymagań i konsekwentnego egzekwowania obowiązków. W ALO uczniowie mają możliwość realizacji przedmiotów na rozszerzonym poziomie, pod opieką doświadczonych nauczycieli. Aby wspierać uczniów ALO zapewnia każdemu uczniowi komplet podręczników i ćwiczeń oraz bezpłatnie korzystanie z siłowni, sali fitness.

ALO w Legnicy to szkoła, w której wysoki poziom nauczania idzie w parze z wyjątkową, rodzinną atmosferą. Proces nauczania i wychowania nastawiony jest na indywidualizację w podejściu do uczniów. Naszym najlepszym uczniom i sportowcom oferujemy atrakcyjny system stypendialny.

Szkoła zaprasza chętnych absolwentów szkół podstawowych do klasy czteroletniego liceum ogólnokształcącego o profilach:

  • humanistyczno-lingwistycznym
  • matematycznym
  • biologiczno-chemicznym
  • artystycznym
  • akademickim

Wybrany profil realizowany jest w małych grupach.

ALO to przede wszystkim szkoła odkrywców i eksploratorów. Wsparciem edukacji i pasji poznawczej uczniów są liczne wycieczki, wyprawy i podróże edukacyjne - te krajowe i zagraniczne.

"Poznajemy świat i jego składowe - kulturę, przyrodę i geografię podróżując do Włoch, Francji, Niemiec, Hiszpanii i Grecji. Poznajemy polską przeszłość kresową na Ukrainie, źródła naszej kultury „u Kochanowskiego” w Czarnolesie, „u Reja” w Nagłowicach i w Ciekotach „u Żeromskiego”, za Kopernikiem wkraczamy w świat astronomii w Toruniu. Tożsamość kulturową budujemy eksplorując Dolny Śląsk - poznajemy Wrocław - jego zabytki, muzea i instytucje kultury (teatry). Prowadzimy zajęcia z ogrodzie zoologicznym, botanicznym i japońskim. Swoją wiedze o człowieku i jego środowisku pogłębiamy w Muzeum antropologicznym, przyrodniczym i w Hydropolis. Skomplikowane dzieje tej części Europy poznajemy podróżując do pereł baroku (Jawor, Świdnica, Legnickie Pole, Krzeszów). To dla nas istotny element edukacji realizowanej poza murami szkoły i wspierania zainteresowań młodych ludzi. Te „edukacyjne wyprawy” stanowią doskonałe uzupełnienie edukacji szkolnej, zapewniając jednocześnie wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju, niezapomniane chwile „bycia razem”" - informuje szkoła.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Legnicy
ul. Sejmowa 5C, 59-220 Legnica
sekretariat – pok. 132
tel.: 76 723 29 12,76 723 29 13
e-mail: alo@pwsz.legnica.edu.pl
www.alo.legnica.edu.pl
https://www.facebook.com/alolegnica/

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.