Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Wirtualny spacer po Technikum Akademickim w Legnicy

Technikum Akademickim w Legnicy zaprasza do odwiedzenia szkoły w formie on-line w ramach XII Legnickich Prezentacji Edukacyjnych, które odbywają się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

© Materiały prasowe / PWSZ Legnica

Oferta szkoły dostepna jest na stronie http://lpe.pwsz.legnica.edu.pl/artykul-22-lpe-2

W październiku 2018 r. zostało zarejestrowane Technikum Akademickie - nowa szkoła średnia w Legnicy, w której nauka jest bezpłatna. Technikum rozpoczęło działalność we wrześniu 2019 r. kształcąc w zawodach technik informatyk oraz technik automatyk.

Nauka w Technikum będzie trwać 5 lat, podania składać mogą absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej. Zajęcia w Technikum odbywają się na terenie kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

Kształcenie z przedmiotów zawodowych realizowane jest w nowocześnie wyposażonych pracowniach i laboratoriach Uczelni. Absolwenci technikum po zdaniu egzaminu maturalnego mogą kontynuować edukację na studiach wyższych. Zdane w trakcie nauki państwowe certyfikaty kwalifikacji zawodowych umożliwią absolwentom Technikum Akademickiego uzyskanie tytułu zawodowego - technika, który podniesie ich atrakcyjność na rynku pracy w kraju i za granicą.

Oferowane zawody - technik informatyk oraz technik automatyk- mają obecnie najlepsze perspektywy nie tylko w Legnicy i okolicach, absolwentami takich kierunków zainteresowane są również działające w regionie firmy międzynarodowe.

W trakcie nauki w Technikum Akademickim uczniowie mają możliwość poznania metod i technologii badawczych, uczestniczą także w wykładach, ćwiczeniach i konferencjach naukowych organizowanych przez PWSZ im. Witelona w Legnicy. Szkoła umożliwia uczniom korzystanie z nowoczesnych laboratoriów informatycznych, elektronicznych i językowych oraz pracowni chemicznej i fizycznej.

Biorąc pod uwagę wymogi współczesnego świata szczególnie miejsce zajmuje w Technikum Akademickim nauka języków obcych. Uczniowie TA oraz ich rodzice mogą korzystać z bogatych i różnorodnych zbiorów biblioteki i czytelni PWSZ im. Witelona w Legnicy. Uczniowie Technikum Akademickiego mają możliwość odbycia praktyk i staży zawodowych w najlepszych firmach regionu i Polski. Swoją wiedzą i umiejętnościami mogą się dzielić przy różnego rodzaju projektach zawodowych, konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Uczniowie podczas wycieczek zawodoznawczych poznają rzeczywiste warunki pracy w zawodzie, w którym się kształcą.

Organem prowadzącym Technikum jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy „Wspólnota Akademicka”. Więcej informacji może udzielić sekretariat Technikum Akademickiego w Legnicy, tel. 76 723 23 07, ul. Sejmowa 5A w Legnicy.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.