Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Kształcenie online w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym

Zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi prowadzenia kształcenia na odległość uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego są zobowiązani do udziału w zajęciach lekcyjnych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia zdalnego.

© Materiały prasowe / PWSZ Legnica / Zbigniew Gol

W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym jest realizowana na odległość za pomocą:

  • komunikatora w dzienniku Vulcan (moduł poczty elektronicznej – wiadomości wraz z możliwościami, jakie daje OneDrive),
  • platformy http://www.xn--e-podrczniki-9vb.pl,
  • innych komunikatorów (dostępnych nieodpłatnie).

Nauczyciel przygotowuje tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć oraz możliwości psychofizyczne ucznia.

Nauczyciel jest dostępny zdalnie zgodnie z planem zajęć, który będzie modyfikowany na bieżąco (jeżeli zaistnieje taka potrzeba). Odesłanie informacji zwrotnych w komunikatorze dziennika lub innym umożliwi ewidencjonowanie aktywności uczniów na zajęciach. Uczniowie są oceniani za pracę na zajęciach zdalnych zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Nauka prowadzona na odległość jest realizowana z pomocą materiałów rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Centralną i Okręgową Komisję Egzaminacyjną, emitowanych pasmach edukacyjnych programów Telewizji Publicznej oraz materiałów przygotowanych przez nauczycieli zgodnie z programami nauczania.

Jednocześnie Akademickie Liceum Ogólnokształcące zwraca uwagę na zasady bezpiecznego korzystania z narzędzi telekomunikacyjnych, sprzętu komputerowego oraz multimediów. Swoje wsparcie oferuje także pedagog szkolny (pierwszy kontakt należy nawiązać przez dziennik elektroniczny).

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.