Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Szyją maseczki dla seniorów. Możemy wesprzeć tę piękną akcję

Jedna z legnickich firm krawieckich szyje już maseczki dla seniorów, ale to kropla w morzu potrzeb. Dlatego Ania Trąbka-Kalinowska wraz z siostrą postanowiły działać i założyły grupę, która również szyje maseczki dla ludzi starszych.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Ania jest pielęgniarką. To inicjatorka świątecznej akcji „Prezent dla seniora”. Przypomnijmy. Przed świętami Bożego Narodzenia zorganizowała akcję, w której seniorzy i podopieczni domów pomocy społecznej opisywali, jaki prezent chcieliby dostać na święta. Dzięki zaangażowaniu koleżanek i wolontariuszy, którzy włączyli się w organizację przedsięwzięcia, udało się znaleźć osoby, które spełniły te marzenia. Paczki dotarły do 1278 seniorów.

Tym razem Ania z siostrą znowu postanowiły zadbać o seniorów, szczególnie tych w domach pomocy społecznej i hospicjach, szyjąc dla nich maseczki ochronne. Poszukują osób z wolnym czasem i umiejętnością szycia, czystej bawełny, flizeliny bez kleju, tasiemek, gumek etc. Każda pomoc jest ważna.

– Warto pamiętać, że dzięki zastosowaniu maseczki ochronnej zmniejszamy ryzyko zarażenia koronawirusem. Obecnie z takiej ochrony osobistej powinny korzystać też osoby starsze, o obniżonej odporności, a także te, u których pojawiają się objawy infekcji. Chrońmy siebie i innych! – apeluje Ania.

Maseczki, które trafią do seniorów, mogą służyć do wielokrotnego użytku. Inicjatorki zaznaczają jednak, że aby taką funkcję spełniały, to po każdorazowym założeniu maseczki, trzeba ją wyprać w odpowiedniej temperaturze i wyprasować. Pomyślały też o załączeniu instrukcji prawidłowego ich używania, uzgodnionej ze służbami sanepidu.

Jeśli ktoś chce wesprzeć akcję, proszony jest o kontakt z Justyną Kalinowską tel. 665 875 325 lub e-mail: anek14p@interia.pl.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.