Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

MPK: ograniczmy podróżowanie autobusami

Zgodnie z zaleceniami ministra zdrowia, 25 marca zmieniła się organizacja przewozów w komunikacji publicznej. Ilość miejsc dostępnych dla pasażerów w autobusach zmniejsza się o połowę.

© Materiały prasowe / UM Legnica

– W tej sytuacji apelujemy do mieszkańców Legnicy, aby ograniczali podróżowanie autobusami, jeśli nie jest to absolutną koniecznością – mówi prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Zdzisław Bakinowski.

Obecnie priorytet stanowi sprawny dowóz do pracy i do domu pracowników legnickich firm. Zwiększyliśmy ilość kursów autobusów na najbardziej obciążonych liniach. Więcej ich będzie na liniach nr 3, 4, 18 i 26, obsługujących m.in. transport do strefy ekonomicznej – dodaje.

Autobusy MPK są przystosowywane do nowych wytycznych. Może w nich przebywać jednocześnie tylu pasażerów, ilu w sumie zajęłoby połowę miejsc siedzących w danym pojeździe. Miejsca siedzące niedostępne dla podróżnych są oznaczone żółto-czarną taśmą.  

Apeluję do mieszkańców o odpowiedzialność w przestrzeganiu tych zasad. Załoga MPK, a zwłaszcza kierowcy, proszą o społeczne zdyscyplinowanie i zrozumienie konieczności tej sytuacji, o solidarność i wyrozumiałość, tak bardzo dziś potrzebne nam wszystkim – podkreśla prezes Bakinowski.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.