Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Zmarł 66-letni legniczanin zarażony koronawirusem; to pierwsza ofiara śmiertelna z Legnicy

66-letni mężczyzna zmarł we Wrocławiu. Koronawirusem zaraził się we wrocławskim Centrum Chorób Płuc przy ulicy Grabiszyńskiej. Mieszkaniec Legnicy był w ciężkim stanie zdrowia.

© Materiały prasowe / PAP

Legniczanin z powodu chorób towarzyszących był w ciężkim stanie zdrowia.

Mężczyzna leczony był na chorobę płuc we wrocławskim szpitalu przy ul. Grabiszyńskiej. Niedawno u jednej z pracownic wykryto wirusa COVID-19, w związku z czym placówka medyczna została ewakuowana. Wśród zakażonych pacjentów był m.in. 66-letni mieszkaniec Legnicy. Trafił on do szpitala zakaźnego we Wrocławiu, gdzie zmarł.

Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej już 8 marca wstrzymało odwiedziny pacjentów, a do zakażenia doszło później. Tym samym nie ma ryzyka, aby bliscy zmarłego mężczyzny mogli się od niego zarazić koronawirusem – informuje rzecznik prasowy legnickiego sanepidu Małgorzata Stawiska-Lichota.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.