Logo Legnica24h.pl
Reklama

(FOTO) Prezydent Legnicy na spotkaniu z kombatantami i pionierami

Z okazji 74. rocznicy zakończenia działań wojennych w naszym mieście z kombatantami, legnickimi pionierami, sybirakami oraz przedstawicielami stowarzyszeń i organizacji spotkał się wczoraj prezydent Tadeusz Krzakowski.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Dzieci z Przedszkola nr 2 zaprezentowały w Młodzieżowym Centrum Kultury koncert patriotyczny „Kocham Cię, Polsko”.

Grono uczestników wydarzeń, którzy tworzyli rzeczywistość tamtych, powojennych lat, staje się, niestety, coraz węższe. Dlatego ogromnie się cieszę państwa obecnością i możliwością rozmowy – mówił prezydent Tadeusz Krzakowski. – Dziękuję za waszą pracę i życie w Legnicy i dla Legnicy. Zawsze będę wspierał wasze potrzeby, bo zasługujecie na najwyższy szacunek.

Rozmawiano o historii, ale też o rozwoju dzisiejszego miasta. Wszystkich uczestników spotkania zachwyciła i wzruszyła biało-czerwona, patriotyczna inscenizacja, w wykonaniu przedszkolaków.

Przed kilku dniami w miejscach pamięci narodowej na legnickim Cmentarzu Komunalnym oraz na Cmentarzu Wojennym złożono kwiaty i zapłonęły znicze. Centrum miasta ustrojono państwowymi i miejskimi flagami.

Zobacz zdjęcia

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.