Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Secesyjna kamieniczka w Rynku wraca do świetności

Dobiega końca renowacja zabytkowej elewacji kamienicy w legnickim Rynku, gdzie mieści się siedziba Cechu Rzemiosł Różnych. Miasto w ur. przyznało na ten cel dotację w wysokości 130 tys. zł. Trwają ostatnie prace przy oryginalnych drzwiach wejś

© Materiały prasowe / UM Legnica

Dofinansowanie było przeznaczone na wykonanie renowacji frontowej ściany. To był kolejny etap prowadzonego kompleksowo remontu unikatowej kamienicy mieszczańskiej, pochodzącej z 1905 roku. Jest ona wspaniałym przykładem architektury secesyjnej, jedynym, jaki zachował się w Rynku. Posiada bogatą dekorację fasady, zachowaną oryginalną stolarkę i klatkę schodową. Należy do kilku cennych zbytków, które uratowały się od zniszczenia w centrum naszego miasta.

Prace renowacyjne specjaliści rozpoczęli od badania próbek struktury, kolorystyki i użytych przez budowniczych sprzed 113 lat materiałów. Pozwoliło to na odtworzenie wizerunku kamienicy najbardziej zbliżonego do oryginału. Końcowy efekt prac można już podziwiać.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.