Logo Legnica24h.pl
Reklama

Legnica wspiera osoby niepełnosprawne

Legnica otrzymała już ponad 464 tys. zł na wsparcie osób niepełnosprawnych w ramach projektu „Zintegrowani”, współfinansowanego przez Unię Europejską. Urząd Marszałkowski niebawem ma zwiększyć tę dotację o kolejne ok. 209 tys. zł.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Głównym celem projektu jest ograniczenie wykluczenia społecznego oraz ubóstwa podopiecznych ośrodków szkolno-wychowawczych na Dolnym Śląsku.

W naszym mieście w projekcie uczestniczy Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej. Dla jego podopiecznych i absolwentów organizowane są m.in. zajęcia terapeutyczne, treningi kompetencyjne, kursy zawodowe mające im pomóc w zdobyciu nowych kwalifikacji zawodowych, spędzania wolnego czasu czy zarządzania własnym budżetem. Na realizację tych zajęć Ośrodek został  wyposażony w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne o wartości ponad 113 tys. zł. 

Projekt „Zintegrowani” realizowany jest w 12 ośrodkach województwa dolnośląskiego. Całkowita jego wartość to 13,65 mln zł. W sumie weźmie w nim udział 732 uczestników. Projekt prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w partnerstwie z dziesięcioma samorządami (powiat głogowski, powiat górowski, powiat jaworski, powiat lwówecki, powiat oleśnicki, powiat średzki, powiat ząbkowicki, miasto Jelenia Góra, miasto Legnica oraz miasto Wrocław).

Program obejmuje realizację 14 działań merytorycznych, w tym sześć o charakterze społecznym, dwa o charakterze zawodowym, dwa o charakterze edukacyjnym i cztery o charakterze zdrowotnym. Realizowany będzie do końca listopada 2020 r. Całkowita jego wartość to 13,65 mln zł (85 proc. - Europejski Fundusz Społeczny, 10 proc. budżet Państwa, 5 proc. wkład własny – Samorząd Województwa Dolnośląskiego oraz każdy z partnerów).

Uczestnicy projektu, dzięki udziałowi w poszczególnych formach wsparcia, mają uzyskać lub poszerzyć swoje podstawowe kompetencje niezbędne do codziennego funkcjonowania w życiu społecznym i publicznym. Ponadto osoby bierne zawodowo, które realizują jeszcze obowiązek szkolny lub obowiązek nauki, mogą zaplanować swoją dalszą drogę zawodową – mówi wicemarszałek województwa Marcin Krzyżanowski.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.