Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Trasa Legnickiego Półmaratonu ma już oficjalną licencję PZLA

Legnicki Półmaraton odbędzie się 6 października. Niedawno trasa biegu otrzymała oficjalną licencję PZLA, czyli gwarancję, że została dokładnie wymierzona i uzyskany na niej rezultat będzie precyzyjny i wiarygodny.

© UM Legnica

Do biegu zgłosiło się już ponad 300 zawodniczek i zawodników. To świadczy, że cieszy się on popularnością wśród długodystansowców.

Kilka dni temu zakończyliśmy kolejny ważny etap, czyli  certyfikację trasy. Pomiarów dokonał certyfikowany atestator Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Marek Tokarczyk, który co do centymetra zmierzył najkrótszą możliwą trasę (od startu do mety)  Legnickiego  Półmaratonu oraz Legnickiej Dziesiątki. Dokładnie więc dystans półmaratonu wynosi 21 097,5 m – mówi Marek Drapikowski z legnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który organizuje to wydarzenie już po raz ósmy.

Tak więc 6 października zawodniczki i zawodnicy pobiegną na dystansie półmaratonu. I po raz pierwszy w historii tej imprezy o połowę krótszym dla tych, którzy nie czują się na siłach biegać 21 km.    

Dla nas organizatorów przygotowanie takiej imprezy jest dużym wyzwaniem – dodaje Marek Drapikowski. – Po raz pierwszy zaplanowaliśmy całkowicie nową trasę. Wychodzimy bowiem bardzo daleko w miasto.

Przypomnijmy, że w przeszłości biegacze rywalizowali gównie na trasach w parku Miejskim i okolicznych ulicach. Nie wszystkim się to podobało, że musieli biegać w kółko. Teraz zawodnicy wystartują z placu Meisslera i dalej ulicami: Wrocławską, Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego, Piłsudskiego do Sudeckiej. Potem nawrót i tymi ulicami do Jordana, bulwarem kaczawskim do mety na boiskach bocznych w parku Miejskim. Będzie to więc klasyczny bieg miejski, bez robienia pętli. Organizatorzy zaplanowali maksymalną liczbę uczestników na 999. Zapisało się już ponad trzysta, czyli jedna trzecia. Każdy z nich otrzyma pamiątkowy medal, który jest już gotowy.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.