Logo Legnica24h.pl
Reklama

Prezydent Legnicy gościem forum w Krynicy

Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski brał udział w XXIX Forum Ekonomicznym - największej konferencji w Europie Środkowo-Wschodniej, która odbyła się w dniach 3-5 września w Krynicy Zdroju.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Przybyło ponad 4 tys. gości zajmujących się problematyką polityczną, gospodarczą i społeczną. Wśród nich - parlamentarzyści z różnych krajów, politycy, samorządowcy, prezesi największych spółek, eksperci, przedstawiciele świata nauki, kultury oraz mediów z pond 60 krajów.

Tadeusz Krzakowski uczestniczył m.in. w panelu dyskusyjnym pod nazwą Finansowanie samorządów i ich zadań – jak wybrać właściwe narzędzia dla właściwego samorządu. Dyskutowano o finansach jednostek samorządowych, zastanawiając się, jak zrobić więcej za mniej, po jakie narzędzia optymalizujące mogą sięgać samorządy, czy instytucje finansowe mogą pomóc w optymalizacji kosztów i finansowego zabezpieczenia samorządów. Debatowano też nad finansową przyszłością miast i gmin oraz możliwościami utrzymania istniejącej infrastruktury dzięki bezzwrotnym dotacjom.

Panel Miasto zrównoważone = Miasto przyszłości, w którym prezydent Krzakowski również uczestniczył, dotyczył m.in. miast, gdzie zbiorowe i indywidualne potrzeby obywateli, wynikające ze współżycia w społeczeństwie są zaspokajane bez umniejszania szans przyszłych pokoleń na ich zaspokojenie. Włodarze miast i goście zagraniczni dzielili się doświadczeniami w stosowaniu takich zasad, które zapewniają miastom i regionom stabilny rozwój.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.