Logo Legnica24h.pl
Reklama

Dodatkowe pieniądze na drogi w Legnicy

Legnica otrzymała dofinansowanie na realizację dwóch inwestycji drogowych w ramach Krajowego Funduszu Dróg Samorządowych na Dolnym Śląsku.

© Materiały prasowe / UM Legnica / W. Obremski Lca.pl

4 września w legnickim Starostwie Powiatowym Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wręczył zastępcy prezydenta naszego miasta Jadwidze Zienkiewicz dwie promesy w wysokości 1 mln 75 tys. zł na przebudowę ul. Sikorskiego oraz w wysokości 350 tys. zł na przebudowę układu komunikacyjnego w zakresie ul. Sikorskiego w powiązaniu z przebudową Śląskiej. Odpowiednie wnioski nasze miasto złożyło w kwietniu. Na uroczystość przybyli także inni samorządowcy – beneficjenci z miast i gmin byłego województwa legnickiego i jeleniogórskiego.

Przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie ul. Śląskiej i Sikorskiego, rozpoczęta w połowie czerwca, jest już bardzo zaawansowana. Przeniesiono przystanek autobusowy ze Śląskiej na nowe miejsce przy Sikorskiego. Tutaj do wykonania pozostały tylko latarnie i niewielkie prace wykończeniowe.

Na Śląskiej, po zlikwidowaniu pętli i przystanku autobusowego, trwają roboty drogowe. Budowane są m.in. parkingi. Ulica otrzyma nową nawierzchnię i chodniki. Zlikwidowano wyjazd z ul. Śląskiej. Natomiast wjazd z Sikorskiego jest przesunięty o ok. 100 metrów.

Przetarg na przebudowę układu komunikacyjnego wygrała firma Budrim i ona wykonuje prace.

To jest bardzo ważne komunikacyjne przedsięwzięcie w tej części miasta – mówi zastępca prezydenta Jadwiga Zienkiewicz. – Teren zostanie funkcjonalnie zagospodarowany i uporządkowany, oczywiście z korzyścią dla mieszkańców.

Wiele prac sfinansuje w ramach umowy zawartej z miastem prywatny inwestor, budujący market Lidl. Termin zakończenia przewidziano na jesień.

Drugi etap przebudowy tego ważnego układu komunikacyjnego, związanego z ul. Sikorskiego na Piekarach, realizowany będzie w okresie 2019-2020. Obejmie odcinek od skrzyżowania ulicy Sikorskiego z Koskowicką do rejonu ronda przy Sudeckiej. Samo rondo zostanie przebudowane w ramach III etapu budowy zbiorczej drogi południowej. Jest już gotowa dokumentacja i pozwolenie na budowę. Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na przebudowę tej części układu komunikacyjnego na osiedlu Piekary. Inwestycja ułatwi mieszkańcom komunikację i poprawi bezpieczeństwo w korzystaniu z ul. Sikorskiego.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.