Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Wielkie Imieniny Ulicy Najświętszej Marii Panny coraz bliżej

Już 7 września odbędą się huczne, pełne gwiazd i atrakcji Imieniny Ulicy Najświętszej Marii Panny. W centrum miasta staną dwie sceny, na których będą odbywać się liczne atrakcje, koncerty, występy, pokazy. Zobaczymy ulubionych artystów.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Gospodarzami sceny przy placu Meislera będą: popularna, pochodząca z Legnicy dziennikarka Beata Tadla oraz znany artysta Piotr Gąsowski. Gospodarzem sceny przy katedrze - znany z Radia Plus Legnica Wiesław Barczyszyn.

SCENA PRZY KATEDRZE (prowadzenie Wiesław Barczyszyn) - PROGRAM

godz. 11.00

NARODOWE CZYTANIE

Legnicka Biblioteka Publiczna i Legnickie Centrum Kultury zapraszają na kolejną edycję „Narodowego Czytania” pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. Tym razem pochylimy się nad lekturą następujących tytułów: „Dobra pani” - Eliza Orzeszkowa, „Dym” - Maria Konopnicka, „Katarynka” - Bolesław Prus, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru „Sanatorium pod Klepsydrą”) - Bruno Schulz, „Orka” - Władysław Stanisław Reymont, „Rozdzióbią nas kruki, wrony” - Stefan Żeromski, „Sachem” - Henryk Sienkiewicz, „Sawa” (z cyklu: „Pamiątki Soplicy”) - Henryk Rzewuski.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zinterpretować fragment wybranego utworu i podzielić się refleksją nie tylko na temat historii naszego kraju, ale także wartości uniwersalnych, przekazywanych kolejnym pokoleniom przez wybitnych polskich pisarzy.

godz. 12.30

PROGRAM DLA DZIECI - ILUZJONISTA MAGICZNY PAN

Magiczny Pan to Sebastian Grabowski - Mistrz Polski w Iluzji Scenicznej i uczestnik popularnego programu telewizyjnego "Mam Talent". Artysta nie tylko występował w Anglii czy Niemczech, ale jako jedyny polski iluzjonista wystąpił w tournee dla dzieci w Wietnamie i Kambodży. Przez 10 lat scenicznego doświadczenia wykonał ponad 1500 pokazów - w kraju i na świecie.

godz. 14.45

Zespół GOOSEBUMPS

To siedmiu energetycznych i bardzo zdolnych facetów. Muzyka, którą tworzą, to przekrój repertuaru Pop, Electronic, Hip-Hop oraz R&B. W 2016 r. zespół brał udział popularnym programie "Must Be The Music", zbierając fantastyczne recenzje i wyróżnienia, m.in. Radia RMF, Interii, Super Expresu, Onetu.

godz. 17.15

RUDI SCHUBERTH oraz BAND Kłos&Dąbrowski

Niezwykły koncert największych hitów Wałów Jagiellońskich - "Córka Rybaka", "Monika, dziewczyna ratownika","Wars wita was", "Tylko mi ciebie brak" i wiele innych przebojów w wykonaniu Rudiego Schubertha, Tadeusza Leśniaka oraz orkiestry Kłos & Dąbrowski Band.

godz. 19.45

DANZEL

Popularny na całym świecie, pochodzący z Belgii wokalista oraz multiinstrumentalista, wykonawca muzyki pop i dance. Danzel jest jedną z najważniejszych i najbarwniejszych postaci muzyki tanecznej, a jego utwory są ciągle grane przez DJ-ów na całym świecie. Pełne energii koncerty artysty i jego zespołu zaskakują publiczność, powodując niezapomniane wrażenia!

SCENA PRZY PL. MEISLERA (prowadzenie Beata Tadla i Piotr Gąsowski) - PROGRAM

godz. 13.30

Zespół PLUG′N′BLUES

To pochodzący z Chojnowa zespół, wykonujący muzykę mocno osadzoną w klimatach bluesa, czerpiący inspirację od polskich legend, m.in. takich jak Breakout czy Dżem.godz. 16.00

STEFANO TERRAZZINO z zespołem

Stefano to popularny w Polsce pochodzący z Włoch tancerz, aktor i wokalista. Znany m.in. z programu "Taniec z gwiazdami", w którym aż czterokrotnie stanął na najwyższym podium. Poza tańcem jego pasją jest aktorstwo. Występował w wielu polskich serialach oraz na deskach teatrów. Od 2016 r. na stałe odgrywa jedną z głównych ról w spektaklu "Kochanie na kredyt" w reż. Olafa Lubaszenko. Stefano Terrazzino pasjonuje się muzyką. Talentem wokalnym i aktorskim zachwycił jury i publiczność znanego programu telewizyjnego "Twoja twarz brzmi znajomo", wygrywając 3. edycję. Chcąc dzielić się radością płynącą z muzyki i zbliżyć polską publiczność do kultury włoskiej, zaprosił do Polski swoich kolegów z Sycylii, z którymi od kilku miesięcy koncertuje po Polsce.

godz. 18.30

Zespół SINGIN′BIRDS

Trio wokalne, które szerokiej publiczności dało się poznać m.in. podczas  50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, półfinału programu "Must Be The Music", programu "Jaka to melodia" czy trasy ogólnopolskiej koncertowej "Lato z Radiem". Muzyka zespołu działa niczym wehikuł czasu: raz przenosi słuchaczy do eleganckich i szykownych czasów swinga, innym razem do szalonych lat 50. i 60., pełnych rock′n′rolla i bigbitu, by po chwili zaskoczyć zupełnie nowoczesnym brzmieniem. Singin′ Birds kochają zabawy muzyką, mieszają nowe ze starym i wciąż eksperymentują.

godz. 21.00

TERCET czyli KWARTET - Hanna Śleszyńska - wokal, Robert Rozmus - wokal, Piotr Gąsowski - wokal, Wojciech Kaleta - wokal, piano

Koncert złożonego ze znakomitych artystów zespołu "Tercet czyli Kwartet" to swoista muzyczna podróż po polskich i światowych przebojach lat 70., 80. i 90., traktowana jednak z przymrużeniem oka. W repertuarze usłyszmy wiązanki piosenek takich zespołów jak "ABBA" czy "BEE GEES", a także wiązanki piosenek włoskich i hiszpańskich oraz m.in. WSK, czyli... wiązankę motoryzacyjną:). Będą świetnie wykonane przez Hannę Śleszyńską "Windą do nieba" czy "New York", zabawne interpretacje przebojów Krzysztofa Krawczyka w wykonaniu Roberta Rozmusa oraz wyśmienite pastisze Piotra Gąsowskiego takich utworów jak m.in. "Gdzie się podziały tamte prywatki" czy "Simarik - Tarkan".

Ze swoimi przedstawieniami byli już prawie wszędzie, łatwiej byłoby wymienić, gdzie nie byli - czyli np. w Islandii (bo zimno) albo w Albanii (bo nie ma tam wystarczającej ilości polskojęzycznej publiczności). Nie jest łatwo zebrać całą czwórkę razem. Ale kiedy już się zbiorą - nie pozwolą widowni odetchnąć. Przekonacie się sami podczas Imienin Ulicy w Legnicy!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Zaprasza Legnickie Centrum Kultury.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.