Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Legnica walczy z nieuczciwymi pokazami handlowymi

– Wynajmujący swe lokale przedsiębiorcy często nie zdają sobie sprawy, że uczestniczą w działalności na pograniczu prawa, a nawet w oszustwie – informuje Tomasz Strojek, miejski rzecznik konsumentów.

© Materiały prasowe / UM Legnica

W związku z licznymi przypadkami nieuczciwych praktyk podczas sprzedaży bezpośredniej w naszym mieście, proszę o zachowanie szczególnej ostrożności przy wynajmowaniu pomieszczeń na takie wydarzenia – apeluje do legnickich restauratorów i hotelarzy Tomasz Strojek, miejski rzecznik konsumentów.

Jak to się odbywa? Przykładowo, człowiek przychodzi na reklamowane bezpłatne badania do wynajętej sali, a wychodzi z horrendalnie drogim towarem, np. garnkami, poduszkami czy umową na zakup pakietu usług pseudomedycznych. Właśnie takie spotkania odbywają się najczęściej w wynajętych salach, np. w hotelach, restauracjach czy domach weselnych.

Wynajmujący swe lokale przedsiębiorcy często nie zdają sobie sprawy, że uczestniczą w działalności na pograniczu prawa, a nawet w oszustwie – dodaje Tomasz Strojek. – Takim postępowaniem narażają na szwank również swoją reputację. Do mojego legnickiego biura z tym problemem zgłasza się bardzo wiele osób, zwłaszcza starszych – dodaje.

Skala problemu, mimo wielu ostrzeżeń i prowadzonych kampanii, jest nadal duża. Dlatego, by ograniczyć to zjawisko, legnicki rzecznik konsumentów wystosował apele, w których prosi, by wynajmujący pomieszczenia przedsiębiorcy zawsze weryfikowali kontrahenta poprzez sprawdzenie profilu i historii firmy, opinii o niej czy promocji wydarzenia. Najemcą sali często nie jest firma prowadząca pokaz, lecz pośrednik. Warto zatem zapytać, czy będzie ona używana bezpośrednio przez firmę wynajmującą, czy też w imieniu innego podmiotu.

W razie wątpliwości można się skontaktować z: Polskim Stowarzyszeniem Sprzedaży Bezpośredniej, lokalnym odziałem Federacji Konsumentów albo Miejskim Rzecznikiem Konsumentów w Legnicy.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.