Logo Legnica24h.pl
Reklama

Zdewastowali plac zabaw. Nagrał ich monitoring

Wandale zdewastowali plac zabaw w przedszkolu przy ul. Krzemienieckiej. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu. O sprawie została poinformowana policja, której przekazano nagranie.

We wrześniu 2018 gruntowna modernizacja i adaptacja budynku kosztowała łącznie ok. 4 mln zł. © Materiały prasowe / UM Legnica

Kamery monitoringu zarejestrowały, jak w piątek pod wieczór (15 marca) sześciu nastolatków w towarzystwie osoby dorosłej (ok. 25 lat) wyłamuje ogrodzenie placu zabaw – mówi Jolanta Orzłowska, dyrektorka Miejskiego Przedszkola nr 11. – Potem te osoby dewastują urządzenia. Skaczą po kolejce, malują różne napisy. Wypalili też dziurę w syntetycznej nawierzchni boiska. Mamy nadzieję, że sprawcy zostaną ustaleni i poniosą odpowiedzialność – dodaje pani dyrektor.

Ten akt wandalizmu tym bardziej bulwersuje, że przedszkole i żłobek przy ul. Krzemienieckiej były przekazane najmłodszym zaledwie we wrześniu minionego roku. Wcześniej mieściła się tu siedziba filii Szkoły Podstawowej nr 9. Po przebudowie powstało 100 nowych miejsc dla przedszkolaków i ok. 60 w żłobku. Gruntowna modernizacja i adaptacja budynku kosztowała łącznie ok. 4 mln zł.

Obiekt został ocieplony. Jego estetyczna elewacja robi wrażenie. Pomieszczenia przeszły remont i przebudowę. Zamontowano windę. Zbudowano nowe wejście przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Sale wyposażone są w funkcjonalne meble. Pomieszczenia gospodarcze, zwłaszcza kuchnia, mają sprzęt najwyższej jakości. Na zewnątrz powstał dziecięcy plac zabaw, a także mini boiska oraz inne miejsca do wypoczynku i rekreacji.

Dzieci i młodzież z pobliskiego osiedla mają do dyspozycji otwarty cały czas plac zabaw i boisko. Mogą z nich korzystać kiedy chcą i ile chcą. Na monitoringu widać zresztą, jak przed włamaniem na przedszkolny plac zabaw, grają w piłkę na osiedlowym boisku.

Zobacz zdjęcia

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

zawiedziony
zawiedziony20 sierpnia 2019 o 13:43
Wiadomo dlaczego nie ma filmu z monitoringu ..he he he .Bo jak to okażą się synkowie legnickich nowobogackich to ..wtopa..hhe he he <> Najpierw się sprawdza czyje to bachory ? Prawda "panie wymiarze sprawiedliwości " ?
Lubię to! 0
gandalf
gandalf8 czerwca 2019 o 22:33
No i gdzie ten filmik z monitoringu ? Hę ?
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.