Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Koleje Dolnośląskie odstąpiły od umów z Pre-Fabrykat Sp. z.o.o.

Koleje Dolnośląskie S.A. poinformowały, że 18 marca spółka odstąpiła od umów zawartych z Pre-Fabrykat Sp. z o. o., dotyczących budowy myjni taboru kolejowego wraz z wyposażeniem oraz rewitalizacji budynku magazynowego.

© materiał prasowy

Projekty zakładały realizację obu inwestycji za kwoty odpowiednio 12,2 i 7 mln zł zgodnie z formułą „zaprojektuj i wybuduj". Jak podały Koleje Dolnośląskie S.A. powodem odstąpienia od umów były wielomiesięczne opóźnienia w realizacji projektów, zawinione przez wykonawcę. Umowny termin zakończenia prac budowlanych, ustalony na 31.05.2019 r., wg wykonawcy miał mieć pięć miesięcy opóźnienia. 

Dla kolejowej spółki jest to nie do przyjęcia, gdyż uniemożliwia Kolejom Dolnośląskim otrzymanie dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego. Jednocześnie KD informują, iż rozważają możliwość rozbudowy zaplecza technicznego (wraz z magazynem i myjnią) w  Legnicy przy ul. Pątnowskiej. Trwają także analizy i rozmowy z PKP S.A. odnośnie ewentualnego umiejscowienia inwestycji we Wrocławiu w okolicach Dworca Głównego.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.