Logo Legnica24h.pl
Reklama
allatonce.pl - sklep internetowy
Collegium Witelona

Dbaj o zdrowie seniorze! - Legnickie Dni Seniora 2021

Dbaj o zdrowie seniorze! - pod takim hasłem już 28 i 29 października odbędą się Legnickie Dni Seniora 2021. Przygotowany został bardzo bogaty program wykładów i porad dla seniorów.

© Materia??y prasowe / LCK

28-29 października 2021
Sala Maneżowa, Akademia Rycerska
Wstęp: wolny (wejściówki dostępne w Galerii Satyrykon, Rynek 36)

Moc atrakcji na Legnickich Dniach Seniora 2021

Przygotowany został bardzo bogaty program wykładów i porad dla seniorów. Nie zabraknie również wydarzeń kulturalnych. W przygotowaniu jest bowiem przedstawienie teatralne, koncert i bal.

"Chcieliśmy, aby tegoroczne dni seniora były wyjątkowe – i takie są. Udało nam się zorganizować wykłady specjalistów, na których czekali seniorzy. Program jest bardzo bogaty i wyjątkowy. Nowością jest koncert dla seniorów. Bardzo serdecznie zapraszam 28 i 29 października do Sali Maneżowej w Akademii Rycerskiej, gdzie oprócz potężnej dawki wiedzy merytorycznej na seniorów czeka poczęstunek i drobne upominki" – mówi Elżbieta Chucholska, szefowa Centrum Seniora działającego przy Legnickim Centrum Kultury.

"Tegorocznym tematem przewodnim dni seniora jest zdrowie, nie mogło być inaczej. Zajmiemy się nie tylko zdrowiem fizycznym, ale i psychicznym. Cieszę się, że mogliśmy z naszym wydarzeniem włączyć się w projekt Zdrowa Legnica, w którym seniorzy uczestniczą od samego początku" – dodaje Elżbieta Chucholska.

Seniorzy to grupa, która szczególnie musi dbać o swoje zdrowie. Dlatego w czasie Legnickich Dni Seniora będą oni mogli wysłuchać wykładu dietetyka czy też zielarza. Nie zabraknie również spotkania z geriatrą i psychoterapeutką. Nowością z pewnością będą warsztaty ze śmiechoterapii. Seniorzy będą także mieli możliwość nauczenia się zasad samoobrony, a na stoiskach spotkają wielu ekspertów m.in. z ZUS-u, MOPS-u, policji.  Wieczorami na seniorów czekają propozycje kulturalne: przedstawienie teatralne oraz bal seniorów. Zwieńczeniem Legnickich Dni Seniora będzie niezwykły recital Tomasza Stockingera, który odbędzie się 16 listopada.

Na Legnickie Dni Seniora 28 i 29 października obowiązują bezpłatne wejściówki  już do pobrania w Galerii Satyrykon w Rynku. Na recital Tomasza Stockingera wejściówki dostępne będą od 4 listopada. Wszystkie wydarzenia odbędą się w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej (wejście od ul. Ojców Zbigniewa i Michała).

Na Legnickie Dni Seniora zaprasza Urząd Miasta Legnicy i Centrum Seniora działające przy Legnickim Centrum Kultury we współpracy z KGHM Polska Miedź SA. Organizowane są one w ramach kampanii społeczno – edukacyjnej „Zdrowie jest najważniejsze” skierowanej do rodzin zamieszkujących w Legnicy, promująca zdrowy styl życia, aktywność fizyczną i integrację rodziny.

LEGNICKIE DNI SENIORA – PROGRAM
Dbaj o zdrowie Seniorze!

CZWARTEK 28.10.2021

 • godz. 10.00  rozpoczęcie, powitanie gości
 • godz. 10.30 „Żyj zdrowo, by żyć kolorowo. Zdrowie seniora na talerzu” (dietetyk Dorota Janur)
 • godz. 11.30  „Odrębności chorowania w starszym wieku. Jak geriatra może pomóc starszemu człowiekowi?” (geriatra, dr n. med. Edyta Karasek)
 • godz. 12.30 – 13.00 PRZERWA
 • godz. 13.00 „Zioła w trosce o zdrowy organizm Seniora, wsparcie i budowanie odporności„ (zielarz Krzysztof Kalemba)
 • godz. 14.00 „Starszaki górą! Warsztaty ze śmiechoterapii (humorolog, śmiechoterapeuta dr Maria Kmita)
 • godz. 18.00 TEATR SENIORÓW pn. „Niezwykła podróż Pana Stonogi”

PIĄTEK 29.10.2021

 • godz. 10.00 „Proste sposoby na trudne emocje” (psychoterapeutka Izabela Boryczka)
 • godz. 11.00  Jak stworzyć piękne kompozycje roślinne w słoikach (kwiaciarnia Flowers Ctrl)
 • godz. 12.30 – 13.00 PRZERWA
 • godz. 13.00 „Potężna moc relaksacji” (Ewa Zając)
 • godz. 14.00 „Bezpieczny senior” plus warsztaty z samoobrony  (Policja w Legnicy)
 • godz. 18.00 BAL SENIORÓW

Przez czas trwania Dni Seniorów, dostępne będą stoiska ekspertów, na których seniorzy będą mogli uzyskać porady i wsparcie. Do dyspozycji będą:

 1. Policja
 2. Miejski Rzecznik Konsumentów w Legnicy
 3. Dr OKO
 4. Wydział Środowiska i Gospodarowania Odpadami UM Legnicy
 5. Kraina Masażu Justyna Olszewska- Kapral
 6. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Legnicy
 7. ZUS
 8. Sanepid
 9. Wydział Zdrowia UM Legnicy
 10. Straż Miejska w Legnicy

WTOREK 16.11.2021    

 • godz. 18.00 Recital Tomasza Stockingera „Już nie zapomnisz mnie”.

EKSPERCI LEGNICKICH DNI SENIORA 2021

 • DOROTA JANUR
  Dietetyk, Medyczny Trener Personlany, instruktor fitness oraz tańca.
  Całe życie pasjonował ją ruch jako profilaktyka zapobiegająca wielu schorzeniom cywilizacyjnym takim jak: otyłość, problemy z kręgosłupem, wady postawy, wydolność organizmu oraz inne choroby układu krążenia i nie tylko.
  Jako pasjonat zdrowego stylu życia połączyła obie swoje pasje dietetykę oraz aktywność fizyczną i od kilku lat prowadzi kompleksowo swoich pacjentów stacjonarnie oraz online.
  Współpracuje również z  platformą MYOVER40, na której seniorzy mogą znaleźć bazę ćwiczeń oraz porad dla utrzymania zdrowia i sprawności, zaś jej cotygodniowe porady dotyczą odżywiania oraz problemów zdrowotnych związanych z chorobami dietozależnymi.
 • DR N. MED. EDYTA KARASEK
  Specjalista chorób wewnętrznych, specjalista geriatra
  W jej pracy  cechuje ją holistyczne podejście do pacjenta, które stosuje w pracy jako geriatra i internista, a które zaowocowało szczególnie w przypadku pacjentów w starszym wieku. Dla właściwego rozpoznania problemów pacjenta w starszym wieku, którego cechuje wielochorobowość i ustalenia odpowiedniego postępowania ważna jest całościowa ocena, której dokonuje w poradni geriatrycznej. Problemy związane z pamięcią, nastrojem, zachowaniem, sprawnością w życiu codziennym, obciążenie chorobami, konieczność pomocy ze strony innych osób, to powody, dla których warto by starsza osoba zgłosiła się do geriatry. Geriatra to lekarz, który potrafi rozpoznać wszystkie problemy zdrowotne starszej osoby, znaleźć deficyty, zweryfikować leki, czyli odstawić te niepotrzebne, dobrać dawki leków koniecznych i wskazać kierunek diagnostyki, leczenia i wsparcia, który  wynika z priorytetowych problemów.
  W jej pracy lekarskiej widzę pacjenta, a nie tylko jego wyniki, staram się tłumaczyć zalecenia, by pacjent zrozumiał na czym polega problem i współuczestniczył w procesie leczenia
 • KRZYSZTOF KALEMBA
  Zielarz, przyrodnik, botanik i edukator przyrodniczy.
  Wieloletni organizator eventów ziołowych, autor  artykułów ziołowych na łamach Zdrowia Bez Leków, wykładowca zielarstwa na platformie  Amicorum.
 • DR MARIA KMITA
  Humorolog i śmiechoterapeuta
  Od 2008 zajmuje się badaniem humoru. W 2015 obroniła doktorat na temat :” Znaczenie humoru w pokojach nauczycielskich” na Uniwersytecie w Plymouth, w Anglii. Od 2015 prowadzi autorskie warsztaty humoru dla dzieci i dorosłych w ramach Humour4Work. Warsztaty odbywają się w przedszkolach, szkołach, kawiarniach, na miejskich plażach, a także w firmach.
  Od 2017 prowadzi pierwszy na świecie fakultet Śmiechoterapii dla przyszłych lekarzy na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Pierwsza w Polsce przeprowadziła Śmiechoterapię dla pacjentów Kliniki Psychiatrii we Wrocławiu. Od 2019 Członek AATH (The Association for Applied and Therapeutic Humour) światowej organizacji zrzeszającej specjalistów od humoru terapeutycznego. Niedawno stworzyła pozytywną grę o chorobach „Najgorzej” (The Lame Game).
  W ramach projektu „Humor a Zdrowie” prowadziła warsztaty Śmiechoterapii dla wrocławskich seniorów.
 • IZABELA BORYCZKA
  Certyfikowana psychoterapeutka  pracująca w nurcie psychoterapii psychodynamicznej z 20 -letnim doświadczeniem klinicznym,  jak również certyfikowana psychoterapeutka psychoterapii uzależnień. Założycielka i kierownik Centrum Pomocy Psychologicznej Alter Ego we Wrocławiu. Pracuje terapeutycznie z osobami dorosłymi i starszą młodzieżą. Udziela też pomocy  psychologicznej małżeństwom i parom w kryzysie.
  W wolnym czasie  prowadzi szkolenia i warsztaty psychologiczne  m.in dla Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich, które oferuje „wolontariat towarzyszący” dla osób starszych doświadczających samotności. Prywatnie mężatka, mama 2 córek.
 • EWA ZAJĄC
  Praktyk pracy z ciałem , certyfikowany masażysta dźwiękiem wg metody Petera Hess’a, z użyciem mis tybetańskich, gongów, dzwonków koshi  i innych instrumentów archaicznych. Uczestniczka wielu warsztatów pracy z ciałem i oddechem. Pasjonatka zdrowego stylu życia, ekologii oraz świadomego rozwoju zintegrowanego na poziomach umysł, ciało i dusza, prowadzącego do uwolnienia pełni ludzkiego potencjału. Uwielbia osadzenie w naturze. Właścicielka Gabinetu Relaksu, Dźwięku, Kosmetyki i Masażu.
Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Popularne tagi
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.