Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Warsztaty i koncert gospel - gościem Mietek Szcześniak

W dniach 20-21 listopada br. odbędą się warsztaty gospel. Po warsztatach odbędzie się koncert, w którym zaśpiewają uczestnicy dwudniowych zajęć wraz z Gospel Joy oraz specjalnym gościem koncertu, którym będzie Mietek Szcześniak.

© Materia??y prasowe / LCK

WARSZTATY GOSPEL
20-21 listopada 2021
Sala Maneżowa
Zapisy: sekretariat LCK tel. 76 72 33 700
Cena 100 zł/os.

Dwudniowe Warsztaty Gospel poprowadzi Agnieszka "Baca" Górska-Tomaszewska - doświadczona instruktorka muzyki gospel, dyrygentka chóru Gospel Joy i KIDS Gospel Joy, instruktorka kilkudziesięciu warsztatów w całym kraju. Towarzyszyć jej będzie trzech muzyków i team Gospel Joy.
Podczas warsztatów uczestnicy otrzymają książeczki z tekstami wybranych utworów gospel, które następnie nauczą się śpiewać pod okiem profesjonalnych instruktorów i chórzystów.

Zajęcia skierowane są do dzieci od 8 roku życia, młodzieży i dorosłych, i nie wymagają od uczestników przygotowania muzycznego, wzmacniają za to poczucie przynależności, akceptacji i tolerancji. Utworom towarzyszy radosna choreografia, a uczestnicy z pewnością docenią atmosferę wydarzenia.

Na warsztaty można się zapisać dzwoniąc do sekretariatu Legnickiego Centrum Kultury i wpłacając należność za udział w zajęciach na konto: 91 1090 2066 0000 0005 4200 0402, lub gotówką w kasie LCK.

Agnieszka "Baca" Górska-Tomaszewska - Gospel to wielka pasja i styl życia Agnieszki. Od wielu lat prowadzi z powodzeniem poznański Gospel Joy. To jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się chórów gospel w Polsce, mający na swoim koncie sukcesy (I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Gospel w Osieku), występy z gwiazdami (Mietek Szcześniak, Mezo, zespół New Life′M), koncertujący także poza granicami kraju (USA, Francja, Holandia, Niemcy, Kanada). W 2013 roku zespół był półfinalistą programu "Mam Talent". Agnieszka jest także założycielką i dyrygentką chóru gospel dla dzieci KIDS Gospel Joy oraz instruktorką warsztatów gospel, które poprowadziła już w wielu miastach Polski, gdzie znana jest jako wulkan energii, pełna ciepła i uśmiechu, z niegasnącym entuzjazmem. Bez trudu porywa do śpiewu i tańca, w jej towarzystwie po prostu "nie można wysiedzieć":).
Agnieszka otrzymała tytuł "Osobowości Roku 2018" w Powiecie Poznańskim za ponad dwudziesto-letnie propagowanie muzyki gospel.

Gospel Joy - to poznański chór, przepełniony energią i radością, śpiewający na scenie polskiej, jak i zagranicznej od 25 lat. W repertuarze zespołu znajdują się największe hity muzyki gospel, a także własne utwory, wykonywane w języku polskim i angielskim.
Gospel Joy jest formacją, której skład można dostosowywać pod konkretne wydarzenie, miejsce czy okoliczności. Podczas koncertów, publiczność angażuje się w śpiew i wspólną zabawę, nie bez powodu Gospel Joy nazywany jest "specjalistami od radości".
Gospel Joy ma za sobą koncerty telewizyjne oraz zagraniczne, w tym również wyjazdy misyjne do Czech oraz Rumunii, gdzie występował z kanadyjskim chórem Toronto Mass Choir, a także dwukrotne tournée do USA (2008 r. i 2015 r.) oraz Kanady.
W swojej historii zespół współpracował z różnymi artystami: Mietek Szcześniak, Natalia Niemen, Kasia Moś, Mate.O, Brian Fentress (USA), Ruth Lynch (Wlk. Brytania), Emma Nichols (USA), Mezo, Sylwia Grzeszczak i Kasia Moś oraz Joanna Kołaczkowska, z którą w tym roku nagrał klip "Zrobimy to razem".

W swoim dorobku zespół ma 6 albumów.

KONCERT GOSPEL
21 listopada 2021, godz. 17.00
Sala Maneżowa
Bilety: 35 zł/normalny, 20 zł/ulgowy (do 15 roku życia) – dostępne w Galerii Satyrykon

Koncert będzie wydarzeniem wieńczącym dwudniowe warsztaty Gospel. Na scenie zobaczymy więc efekty pracy uczestników dwudniowych zajęć, którzy zaśpiewają wraz z teamem Gospel Joy oraz specjalnym gościem koncertu, którym będzie Mietek Szcześniak.

Gospel Joy - to poznański chór, przepełniony energią i radością, śpiewający na scenie polskiej, jak i zagranicznej od 25 lat. W repertuarze zespołu znajdują się największe hity muzyki gospel, a także własne utwory, wykonywane w języku polskim i angielskim. Gospel Joy ma za sobą koncerty telewizyjne oraz zagraniczne, w tym również wyjazdy misyjne do Czech oraz Rumunii, gdzie występował z kanadyjskim chórem Toronto Mass Choir, a także dwukrotne tournée do USA (2008 r. i 2015 r.) oraz Kanady.

W swojej historii zespół współpracował z różnymi artystami: Mietek Szcześniak, Natalia Niemen, Kasia Moś, Mate.O, Brian Fentress (USA), Ruth Lynch (Wlk. Brytania), Emma Nichols (USA), Mezo, Sylwia Grzeszczak i Kasia Moś oraz Joanna Kołaczkowska, z którą nagrał klip "Zrobimy to razem".

Mietek Szcześniak to artysta ceniony przez krytyków, uwielbiany przez swoją publiczność, szanowany przez branżę muzyczną. Lansował śpiewanie po polsku muzyki gospel i soul, wpółpracował ze świetnymi instrumentalistami, aranżerami i producentami w kraju i za granicami. Konsekwentnie i wrażliwie opowiada światu historie, których jeszcze nikt nie słyszał - własne historie. Aksamitnym głosem śpiewa bossanowę, z siłą i ekspresją soul, gospel i jazz, z przekonaniem, empatycznie dotyka serca i głowy śpiewając własne popowe pieśni. Wszechstronny, świadomy wokalista, autor tekstów i muzyki, współproducent własnych nagrań. Laureat wielu konkursów polskich i międzynarodowych. Trzykrotnie nagrodzony Fryderykiem , za największą nagrodę uważa to, że spotkał własną publiczność. Dwie ostatnie płyty – ” Songs From Yesterday” wydana z Krzysztofem Herdzinem (2015 Sony) i ,,Nierówni”(2016 APR) – jego kompozycje do wierszy ks. Jana Twardowskiego, nagrana m.in. z muzykami brazylijskimi, są złote.
Śpiewa z chórami, orkiestrami, dla dzieci i z dziećmi, z innymi artystami, na cele charytatywne, na festiwalach muzyki współczesnej, w telewizji, a przede wszystkim na koncertach. Jego charakterystyczny i uduchowiony głos można usłyszeć również na ścieżkach dźwiękowych TV, grach wideo, filmach, wydarzeniach kościelnych, festiwalach jazzowych, popowych i oczywiście w radiu.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.