Logo Legnica24h.pl
Reklama
allatonce.pl - sklep internetowy

Muzyczne Zaduszki na rockowo

Szykuje się kolejna atrakcja dla miłośników gitarowego grania! Już 30 października zapraszamy do Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej na Legnickie Zaduszki Rockowe.

© Materia??y prasowe / LCK

Zapowiada się spora rozpiętość gatunkowa – od klasycznej rockowej formy przez korzenny blues po reggae, w estetyce zarówno elektrycznej, jak i akustycznej.

Wieczór rozpoczniemy występem grupy Nocne Boogie – kapela mająca w dorobku między innymi płytę wydaną nakładem projektu Czerwone Miasto tym razem zagra w nieco odświeżonym składzie. Odmłodzone wcielenie, z którym mogliśmy zapoznać się już podczas Przeglądu Kapel Rockowych, zaprezentuje też Diler Music Band, który zamelduje się na scenie jako drugi.  Następnie udamy się w nostalgiczną podróż z formacją Zielona Marycha – spadkobiercy ekip takich jak Maria Nefeli i Zielony Groszek przypomną utwory zmarłego już blisko dwa lata temu Stasiastego. Urozmaiceniem rockowej formuły będzie występ Manata, w Legnicy znanego przede wszystkim jako wokalista i gitarzysta jazzcore'owej grupy Sertyżur. Tym razem usłyszymy jego akustyczne, czerpiące z wielu egzotycznych wpływów, wcielenie. Na koniec części koncertowej korzenie muzyki gitarowej przypomni skład Midnight Blues, który po raz ostatni w Sali Maneżowej miał okazję zagrać w 2019 roku na imprezie promocyjnej z okazji premiery debiutanckiego krążka grupy Nocne Boogie. Po występie ostatniego zespołu odbędzie się trwające do późnych godzin jam session – każdy będzie mógł wejść na scenę i pochwalić się swoimi muzycznymi umiejętnościami.

Na sali będą dostępne miejsca siedzące przy stolikach. Bilety w cenie 20 złotych w przedsprzedaży dostępne w Galerii Satyrykon oraz w sklepie Piano-Forte. W dzień koncertu wejściówki kosztować będą 25 złotych. Początek wydarzenia o godzinie 19.00, otwarcie bramy od 18:30 - wejście od ulicy Ojców Zbigniewa i Michała. Serdecznie zapraszamy!

NOCNE BOOGIE
Legnicka kapela z ponad 30-letnim stażem na scenie. Jej założycielem, kompozytorem i autorem większości utworów jest Eryk. Muzyk od zawsze związany z legnicką sceną rockową. Ostatnio występuje również pod szyldem ERYK NOCNE BOOGIE Akustycznie.
Na Zaduszkach zagrają w nowej odsłonie i w składzie:
Eryk - gitara, wokal; Grzegorz Ćwiertnia - bas, wokal; Remigiusz Szmigielski - perkusja, wokal
FB: www.facebook.com/nocneboogie

DILER MUSIC BAND
Zespół powstał w 2017 r. Od początku wiedzieliśmy jaką muzykę chcemy grać.
W naszym repertuarze znajdują się utwory napisane przez Edka Skrzypczaka, który był założycielem legnickiego formacji Hotel Centrum, działającej w latach 80. przy LCK.
Gramy również kawałki skomponowane przez Włodka Odorczuka, perkusistę Dilera, a kiedyś wokalistę wspomnianego Hotelu Centrum.
Celem kapeli jest łączenie pokoleń. Grają tu doświadczeni muzycy  i młodzi ludzie lubiący dobrego rocka.
Skład zespołu: Olimpia - wokalistka, Sławek - gitara basowa, Sławek - instrumenty klawiszowe, Kacper - instrumenty klawiszowe, Włodek - perkusja+wokal, Fabien - gitara prowadząca, Kacper - gitara solowa.
FB: www.facebook.com/dilermusicband

ZIELONA MARYCHA
Zespół powstał w wyniku reaktywacji i połączenia muzyków dwóch zespołów: „Zielony Groszek” i „Maria Nefeli”.
Obydwie formacje zagrały wiele koncertów zarówno na scenach klubowych, jak i festiwalowych. Po śmierci w 2019 roku lidera - Stasia Delimaty  współpracujący z nim muzycy postanowili grać dalej i tak powstała „Zielona Marycha”.
Zespół porusza się po wielu nurtach muzycznych, począwszy od reggae i rytmów klubowych, po mocne rockowe i hardcorowe brzmienia. Ta mieszanka tworzy jedyny, swoisty i niepowtarzalny styl, będący znakiem rozpoznawczym zespołu.
Skład formacji: Witek - gitara, Arek - perkusja, Krzysiek - gitara basowa, Agnieszka - wokal, Patryk - instrumenty perkusyjne.

MANAT
Były gitarzysta jazzcore akustycznie...
YT: www.youtube.com/channel/UCx6UMTFB5jE1MUfMvwPgX_g

MIDNIGHT BLUES
Midnight Blues to formacja blues′owa, założona w Lubinie w grudniu 2007 r. Muzyka zespołu to szeroko rozumiany blues z elementami rocka i fusion. Zespół tworzą doświadczeni muzycy często grający w otwartej formie. A to oznacza, że muzyka jest tworzona tu i teraz. Koncerty Midnight Blues to dawka energii, po której każdy powinien poczuć się lepiej. Członkowie zespołu to konglomerat lubińskich muzyków, mających za sobą spory bagaż doświadczeń estradowych.
Grupa wystąpi w składzie: Jarosław Saniewski - wokal , Paweł Wawrzyniak - gitara, Mariusz Wilanowski - harmonijka diatoniczna, Krzysztof Borowski- gitara basowa, Wojciech Obajda - perkusja, Joanna Ślipko - wokal, Jacek Talko - gitara, Paweł Lenar - instrumenty klawiszowe.
FB: www.facebook.com/Midnight-Blues-z-Lubina-2600930106602253

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.