Logo Legnica24h.pl
Reklama

Centrum Konferencyjne LSSE nabiera nowego wymiaru

Centrum Konferencyjne Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oddaje do użytku nowe sale do spotkań biznesowych, a także wprowadza ich spójne nazewnictwo.

© Materiały prasowe / LSSE

Obiekt zostaje przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. W piątek, 10 listopada odbyła się symboliczna prezentacja wnętrz, połączona z obchodami 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zlokalizowany w centrum Legnicy obiekt, należący do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, to nowoczesny biurowiec o łącznej powierzchni ponad 8000 m kw., który oferuje m.in.: powierzchnię biurową, sale konferencyjno-edukacyjne oraz przestrzeń wystawienniczą. Kompleks ten tworzy otoczenie idealne do pracy, będąc jednocześnie miejscem do organizacji różnorodnych wydarzeń.

Od 2021 roku budynek służy jako siedziba LSSE oraz jest wynajmowany przez mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa. Bliskie sąsiedztwo z zabytkową częścią Legnicy i jej barokowymi zabudowaniami sprawia, że kompleks ten jest atrakcyjnym miejscem do spotkań. Elementem charakterystycznym budynku jest szklane, wysokie sklepienie, łączące ze sobą jego trzy skrzydła. Przy ulicy Rycerskiej 24 swoją działalność prowadzą m.in. spółka KGHM Metraco oraz Związek Pracodawców Polska Miedź.

Podczas piątkowego wydarzenia, w Centrum Konferencyjnym LSSE podsumowano konkurs „Patroni Roku 2023” oraz wręczono nagrody laureatom. Konkurs był adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów uczelni partnerskich Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego, którego liderem jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Przedsięwzięcie było także okazją, aby uczcić 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i upamiętnić Patronów – wielkich Polaków, w uznaniu za ich zasługi oraz szczególne znaczenie dla naszej Ojczyzny. Wspólnie odśpiewano również hymn państwowy w ramach ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zobaczyć wystawę „Historia budynku Centrum Konferencyjnego LSSE” i poznać bliżej sylwetki postaci, które patronują poszczególnym salom. Nazwane zostały one na cześć wybitnych Polaków: im. Stefana Drzewieckiego – pioniera polskiego lotnictwa oraz żeglugi podwodnej, im. Jana Szczepanika – wynalazcy i autora wielu patentów, im. Mariana Lutosławskiego – zasłużonego inżyniera i mechanika, im. Pelagii Majewskiej – pilot-instruktor samolotowej oraz szybowcowej, a także im. Tadeusza Tańskiego – konstruktora samochodowego.

"Przypadające jutro Narodowe Święto Niepodległości to doskonały termin na to przedsięwzięcie, które w ramach Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego planowaliśmy od dawna. To właśnie od dziś już oficjalnie zapraszamy do Centrum Konferencyjnego Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w nowej odsłonie. Wspólnie z pracownikami LSSE zmieniliśmy nazwy pomieszczeń, aby nadać im patriotycznego wymiaru. Są to nazwiska wybitnych, polskich odkrywców, którzy swoją wiedzą oraz zaangażowaniem wnieśli ogromny wkład w postęp nauki i kultury nie tylko naszej Ojczyzny, ale też Europy, a nawet świata, dlatego uznaliśmy, że warto symbolicznie ich upamiętnić" – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W budynku utworzone zostały również: Strefa Edukacji im. Wilhelminy Iwanowskiej – miejsce pod patronatem zasłużonej astronom, przeznaczone przede wszystkim na użytek Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego, ale również innych klastrów LSSE, w którym odbywać się będą zajęcia i warsztaty dla uczniów oraz studentów, a także spotkania klastrowych partnerów, Strefa Biznesu im. Jana Czochralskiego – pomieszczenie zadedykowane jednemu z najwybitniejszych polskich naukowców idealnie sprawdzi się dla przedsiębiorców, przedstawicieli start-upów i firm, które poszukują inspirującego otoczenia do prowadzenia spotkań, prezentacji czy biznesowych negocjacji, Strefa Sportu im. Haliny Konopackiej – poświęcona pamięci wybitnej lekkoatletki, to miejsce, w którym tematem przewodnim będzie aktywność fizyczna, to właśnie tutaj odbywać się będą spotkania o tematyce sportowej, czy konferencje związane ze zdrowiem i zdrowym stylem życia oraz Strefa Polskiej Muzyki Rozrywkowej – komfortowa i elegancka przestrzeń, która dedykowana jest kameralnym spotkaniom biznesowym w otoczeniu legend polskiej muzyki rozrywkowej, takich jak m.in.: Czesław Niemen, Anna Jantar czy Marek Grechuta.

Centrum Konferencyjne LSSE zapewnia odpowiednie warunki do przeprowadzenia wydarzeń branżowych – konferencji, szkoleń, wystaw, koncertów itd., sprzyja integracji uczestników i posiada odpowiednią przestrzeń i zaplecze techniczne. Departament Administracji Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zadba o należytą organizację każdego spotkania.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.