Logo Legnica24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Samorządy z terenu LSSE otrzymają ponad 280 mln zł

VII edycja Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych rozstrzygnięta. Samorządy z terenu LSSE otrzymają ponad 280 mln zł.

© Materiały prasowe / LSSE

Znamy wyniki VII edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że rząd przeznaczy na rozwój stref przemysłowych w ramach Polskiego Ładu 4,3 mld zł. Pośród beneficjentów znalazło się aż 7 samorządów z terenu oddziaływania Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, do których trafi łącznie ponad 280 mln zł dofinansowania z budżetu państwa.

Rządowy Program Inwestycji Strategicznych (RPIS) pozwala małym ojczyznom się rozwijać. Dzięki niemu możliwa jest realizacja wielu inwestycji na terenie całego kraju, takich jak: nowe drogi, wyremontowane szkoły, oświetlone przejścia dla pieszych czy nowoczesne obiekty sportowe, na które w ramach RPIS przeznaczono do tej pory blisko 68 mld zł. Teraz kolejne środki umożliwią rozwój nie tylko samorządów, ale również lokalnych przedsiębiorstw. Dolny Śląsk tylko w tej edycji otrzyma łącznie 752 661 437,2 zł dofinansowania, a samorządy z terenu oddziaływania Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej 281 404 137,17 zł.

"Takie programy są niezbędne, aby przyciągnąć inwestorów do naszego regionu, rozwinąć eksport i stworzyć nowe miejsca pracy. To już kolejna edycja Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, w których na pomoc ze strony państwa mogą liczyć polskie samorządy, w tym Dolny Śląsk i gminy z terenu oddziaływania Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Środki zostaną przeznaczone m.in. na budowę dróg i infrastruktury dla terenów inwestycyjnych, rozbudowę układów komunikacyjnych i rozwój podstref LSSE. Jesteśmy bardzo wdzięczni za to wsparcie, które umożliwi kolejne inwestycje napędzające dolnośląską gospodarkę" – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Samorządy z terenu oddziaływania LSSE, do których na podstawie VII edycji rządowego programu trafi finansowe wsparcie:

  • Gmina Miękinia – 130 mln zł na układ komunikacyjny oraz 30 mln zł na stworzenie warunków dla rozwoju Podstrefy Miękinia w ramach LSSE – etap 2.
  • Gmina Miejska Lubin – 50 mln zł na budowę infrastruktury dla terenów inwestycyjnych w Lubinie w związku z planowaną Doliną Dronów i przyszłą transformacją po zakończeniu eksploatacji złóż miedzi,
  • Gmina Miejska Głogów – 39,2 mln zł na budowę infrastruktury na terenach inwestycyjnych w Gminie Miejskiej Głogów,
  • Gmina Miejska Złotoryja – 8,75 zł na przebudowę skrzyżowania ulic: Sienkiewicza, Krzywoustego, Staszica, Konopnickiej w celu udrożnienia dojazdu do LSSE – Podstrefa Złotoryja,
  • Gmina Chojnów – 8,23 zł na budowę drogi na działkach gminnych na terenie Podstrefy LSSE w Okmianach,
  • Powiat Legnicki – 7,71 mln zł na rozbudowę układu komunikacyjnego w obrębie autostrady A4,
  • Gmina Radwanice – 7,5 mln zł na zwiększenie dostępności do terenów inwestycyjnych na terenie Gminy Radwanice.

Przypomnijmy, rekordowy wynik dolnośląskie samorządy osiągnęły podczas V edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, w której otrzymały na rozwój stref przemysłowych 1 mld 300 mln zł, czyli prawie 25% z ogólnej puli blisko 5 mld zł. Do samorządów z LSSE trafiło wówczas 917 mln zł.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.