Logo Legnica24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

Polska Strefa Inwestycji stawia na lokalny biznes. PREMO-Wrocław ze wsparciem od LSSE

PREMO-Wrocław produkująca maszyny i urządzenia dla młynów oraz elewatorów zbożowych, otrzymała decyzję o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

© Materiały prasowe / LSSE

Dzięki temu firma zbuduje nowy zakład oraz rozwinie dotychczasową działalność. Nakłady inwestycyjne wynoszą ponad 5 mln zł. Utworzenie nowoczesnej hali przełoży się także na nowe miejsca pracy w regionie, co mocno wiąże się ze strategią rozwoju lokalnych przedsiębiorstw w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, świętującej w tym roku swoje 5-lecie. Uroczyste wręczenie decyzji miało miejsce we wtorek, 10 października w siedzibie PREMO-Wrocław w Źródłach.

Działająca od 2018 roku, Polska Strefa Inwestycji (PSI) oferuje wiele możliwości dla wsparcia rozwoju lokalnych biznesów. W ciągu 5 lat funkcjonowania, PSI przyciągała inwestorów z całego świata, ale tym, co – zdaniem ekspertów – najbardziej liczy się w napędzaniu krajowej gospodarki, jest dynamiczny rozwój polskich, lokalnych firm. PSI wychodzi naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, którzy reinwestują w sąsiedztwie, dbając o nasze małe ojczyzny. Firma lokalna to bliskie związki z regionem oraz wartościami jego mieszkańców, aktywnie współtworzących przedsiębiorstwo i wspierających je swoim przywiązaniem do niego.

"Kolejny rodzinny biznes ze wsparciem od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jesteśmy dumni, że do grona współpracujących z LSSE przedsiębiorstw dołącza PREMO-Wrocław. Polacy jako naród osiągnęli wielki sukces gospodarczy dzięki determinacji polskich przedsiębiorców i ich pracowników, a marka lokalna dla mieszkańców jest wartością samą w sobie. Polska Strefa Inwestycji, która w tym roku świętuje jubileusz 5-lecia, stawia na rozwój firm lokalnych, a przykładem właśnie takiego przedsiębiorstwa jest PREMO-Wrocław. Firma funkcjonuje przede wszystkim na dolnośląskim rynku – stąd się wywodzi i tutaj koncentruje swoją aktywność. Zdobywane latami doświadczenie i wymiana międzypokoleniowej wiedzy sprawiają jednak, że oferowane przez PREMO-Wrocław wyroby są niezawodne i cieszą się szerokim uznaniem nie tylko na skalę lokalną, ale też krajową" – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Z małego warsztatu remontowego, utworzonego w 1956 roku, powstało znaczące w skali kraju przedsiębiorstwo produkujące maszyny i urządzenia dla młynów oraz elewatorów zbożowych. Wysoka jakość i umiarkowane ceny – to cechy, które wyróżniają produkowane przez PREMO-Wrocław nawilżacze do zboża, entoletery, podnośniki kubełkowe, a także urządzenia dozująco-mieszające polepszaczy mąki. Od dawna znana jest również dobra marka przenośników śrubowych ze znakiem firmowym PREMO-Wrocław. Znajdują one zastosowanie nie tylko w młynach i elewatorach zbożowych, ale są też wykorzystywane do transportu materiałów sypkich m.in.: w palarniach kawy, wytwórniach pasz, budownictwie, ciepłownictwie czy przemyśle chemicznym.

"Aby zapewnić naszym klientom kompleksową ofertę, prowadzimy serwis naszych, jak i innych urządzeń typowych dla branży transportu produktów sypkich. Oferujemy również części oraz elementy zapasowe do wszystkich produktów naszej produkcji. Są to przede wszystkim wały śrubowe, łożyska, koryta, a także spirale ślimakowe. Decyzja o wsparciu otrzymana od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pozwoli nam się rozwijać, zapewnić nowe miejsca pracy oraz innowacyjne rozwiązania w codziennej produkcji. Planujemy budowę nowej hali z zapleczem socjalnym, zakup niezbędnego wyposażenia, a także montaż instalacji fotowoltaicznej" – dodaje Grzegorz Osiński, właściciel, dyrektor operacyjny PREMO-Wrocław.

PREMO-Wrocław z siedzibą w Źródłach zajmuje się wykonywaniem całych linii produkcyjnych transportujących materiały sypkie, a także pojedynczych maszyn pod indywidualne zamówienia klientów zgodnie z ich oczekiwaniami – to kupujący decydują, jakie parametry powinny mieć wykonane maszyny i urządzenia. Firma dysponuje biurem konstrukcyjnym, w którym specjaliści tworzą dedykowane projekty całych linii produkcyjnych lub pojedynczych elementów oraz opracowują dokumentację techniczną nowych wyrobów.

"Bardzo się cieszymy, że PREMO otrzymała decyzję o wsparciu od Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i będzie rozwijać swoją działalność tutaj, w Gminie Miękinia. Gratuluję, to duże osiągnięcie zarówno dla firmy, jak i dla naszej gminy. Wspólnie z LSSE wspieramy małych i przyciągamy dużych przedsiębiorców, razem pracujemy nad budową parku przemysłowego, żeby zapewnić jak najlepsze warunki do inwestowania" – zaznacza Łukasz Maciejewski, zastępca burmistrza Miękini.

Przedsiębiorstwo, w którym aktualnie pracuje prawie 25 osób, planuje zatrudnienie co najmniej 5 nowych pracowników – 3 konfekcjonerów, zajmujących się przygotowaniem produkcji oraz 2 lakierników. Nowy zakład ma powstać do końca lipca 2025 roku.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.