Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Koniec użytkowania wieczystego. Jest własność

Od 1 stycznia 2019 r., zgodnie z ustawą z 20 lipca 2018 r., następuje z mocy prawa przekształcenie użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe, w prawo własności.

© Materiały prasowe / UM Legnica

W Legnicy ta zamiana dotyczyć może ok. tysiąca nieruchomości, czyli ponad 10 tysięcy obecnych użytkowników wieczystych.

Na mocy uchwały Rady Miejskiej w Legnicy, przyjętej podczas sesji 29 listopada br., stosowany będzie system udzielania bonifikat mieszkańcom.

Osobom fizycznym będącym właścicielami budynków mieszkalnych jednorodzinnych albo lokali mieszkalnych lub spółdzielniom mieszkaniowym przysługiwać będą ulgi takie same, jakie obowiązują w przekształceniu użytkowania we własność w przypadku gruntów Skarbu Państwa.

Bonifikaty wyniosą:

- 60 proc. w przypadku, gdy opłata jednorazowa zostanie wniesiona w roku, w którym nastąpiło przekształcenie, czyli 2019,

- 50 proc. w drugim roku po przekształceniu;

- 40 proc. w trzecim roku;

- 30 proc. w czwartym roku;

- 20 proc. w piątym roku;

- 10 proc. w szóstym roku po przekształceniu.

Warunkiem uzyskania bonifikaty jest złożenie przez właściciela odpowiedniego wniosku w tej sprawie.

Jak załatwić przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności? Pełna procedura przekształcenia, wraz z zasadami i niezbędnymi dokumentami, dostępna jest na stronie www.legnica.eu /zakładka Dla mieszkańca/e-Urząd/wpisanie frazy: przekształcenia i wybranie pozycji drugiej, a także pod linkiem https://e-urzad.legnica.eu/baza-wiedzy/base/artykul/465

Informacje szczegółowe można otrzymać w wydziale gospodarki nieruchomościami Urzędu Miasta, pl. Słowiański 8, III piętro, pok. 335, tel. 76 72 12 295.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.