Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Światełko dla Pawła Adamowicza

Wczoraj o godzinie 18.00 pod pomnikiem Jana Pawła II spotkali się mieszkańcy Legnicy, aby uczcić pamięć zmarłego Pawła Adamowicza i wyrazić swój sprzeciw wobec nienawiści i agresji.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Zgromadzeni skierowali własne Światełko do Nieba oddając cześć prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi, brutalnie zaatakowanemu przez nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w wyniku obrażeń zmarł wczoraj po południu.

Z wielkim bólem przyjąłem wiadomość o śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Dla nas, samorządowców, to ogromna strata. Uczcijmy wspólnie pamięć zmarłego. Paweł, orkiestra naszych serc gra dla Ciebie – mówił prezydent Legnicy, Tadeusz Krzakowski.

Prezydent Tadeusz Krzakowski poprosił dyrektorów wszystkich legnickich szkół, pedagogów i wychowawców o zorganizowanie i przeprowadzenie w najbliższym czasie spotkań z uczniami na temat przemocy, braku tolerancji, a także sensu działalności dobroczynnej.

Na znak żałoby flaga Legnicy pod ratuszem opuszczona została do połowy masztu. Prezydent Tadeusz Krzakowski podziękował mieszkańcom miasta za ich udział w pożegnaniu Pawła Adamowicza.

Wiece przeciw przemocy odbyły się w całym kraju. W Legnicy spotkanie zorganizowali wolontariusze Team Legnica.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.