Logo Legnica24h.pl
Reklama

Trwa dobra passa legnickiego budownictwa

W roku 2018 do Wydziału Gospodarki Przestrzennej Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta wpłynęła rekordowa ilość spraw – 6148. Aż o 145 więcej, niż rok wcześniej.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Przede wszystkim są to wnioski o pozwolenie na budowę. Wydano 825 takich decyzji. Tempo rozbudowy Legnicy dynamicznie rośnie.

Rok 2018 to 106 wydanych pozwoleń na budynki mieszkalne jednorodzinne, 11 na budynki wielorodzinne, 149 pozwoleń na przebudowy lokali i budynków mieszkalnych oraz mieszkalno-usługowych.

Dzięki aktywności inwestorów powstanie 659 mieszkań – 111 w budownictwie jednorodzinnym oraz 548 w wielorodzinnym deweloperskim.

Oto kilka przykładów obiektów, które będą wybudowane:

  • zespół budynków wielorodzinnych przy ul. Artyleryjskiej (110 mieszkań),
  • budynki wielorodzinne przy ul. Gumińskiego (48 mieszkań),
  • budynek mieszkalny przy ul. Okulickiego, Sudeckiej (44 mieszkania),
  • przebudowa dawnego spichlerza na obiekt wielorodzinny przy ul. Szczecińskiej (54 mieszkania),
  • budynek wielorodzinny przy ul. Żołnierskiej (120 mieszkań),
  • budowa obiektu handlowego Lidl wraz z parkingiem przy al. Piłsudskiego,
  • budowa hali przemysłowo-produkcyjnej konstrukcji stalowych przy ul. Myśliwskiej.

Żadna inwestycja budowlana nie może powstać bez opracowania przez gminę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W roku 2014 uchwalono 2 plany (2 zainicjowano). W roku 2015 powstały 3 plany, rok później – 5, w 2017 roku 6 opracowań, a w 2018 – również 6 planów miejscowych.

Legnica posiada obecnie 128 obowiązujących planów zagospodarowania przestrzennego. Obejmują one obszar 2.473 ha, co stanowi 44 proc. powierzchni miasta. To jeden z lepszych w kraju wskaźników, związanych z możliwością prowadzenia publicznych, prywatnych czy zagranicznych inwestycji budowlanych.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.