Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Centrum Integracji Społecznej na Kartuzach

Trwają zaawansowane prace przy rozbudowie i adaptacji budynku przy ul. Kościelnej 3 na Centrum Integracji Społecznej wraz z zagospodarowaniem terenu. Inwestycja realizowana jest w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji na lata 2015-2020.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Prace rozpoczęły się na początku minionego roku. Wykonano już m.in.: remont dachu, położono ocieplenie na ścianie budynku od strony podwórza, wymieniono stropy wewnątrz budynku, wykonano szyb windy i wiele innych prac konstrukcyjnych. Dodajmy, że na zewnątrz powstanie plac zabaw, boisko do siatkówki i koszykówki, siłownia plenerowa, parking, podjazdy dla niepełnosprawnych. Zakończenie prac planowane jest latem tego roku. Koszt to ok. 5,7 mln zł. Urząd Marszałkowski przyznał Legnicy dotację na tę inwestycję w wysokości 3,5 mln zł. Z budżetu państwa dodatkowo otrzymaliśmy ponad 328 tys. zł.

Lokalny Program Rewitalizacji na lata 2015–2020 zawierał 12 projektów dotyczących Kartuz. Zrealizowano już przebudowę ul. Wrocławskiej od placu Sybiraków do Nadbrzeżnej. Zbudowano też kompleks rekreacyjno–sportowy na terenie Szkoły Podstawowej nr 1. Zrewitalizowano kamienice przy ul. Kamiennej i Kościelnej i przebudowano podwórza u zbiegu ulic Kamiennej, Kościelnej, Daszyńskiego i Wrocławskiej. Trwają budowa bulwaru nad Kaczawą i przebudowa ul. Nadbrzeżnej.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.