Logo Legnica24h.pl
Reklama
Eko Gwiazda

Uczcili pamięć bohaterskich powstańców z getta warszawskiego

Zapaleniem zniczy i złożeniem kwiatów pod obeliskiem Pamięci Bojowników Getta Warszawskiego przy ul. Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA uczczono dzisiaj 76. rocznicę wybuchu powstania w getcie.

© Materiały prasowe / UM Legnica

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele gminy żydowskiej, władz miasta z prezydentem Tadeuszem Krzakowskim, organizacji społecznych i mieszkańcy. Każdy z przypiętym żółtym żonkilem, upamiętniającym bohaterski zryw.

Powstanie w getcie warszawskim było pierwszym w okupowanej Europie miejskim powstaniem zbrojnym. Było także aktem rozpaczy, tragicznym wołaniem o godną śmierć ludzi skazanych na nieuchronną zagładę, nie miało bowiem najmniejszych szans powodzenia.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.