Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Technikum Akademickie przystąpiło do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego

W PWSZ im. Witelona w Legnicy, odbyło się dzisiaj uroczyste podpisanie deklaracji o przystąpieniu Technikum Akademickiego do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego, działającego przy Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A.

© Materiały prasowe / PWSZ Legnica / Zbigniew Gol

W uroczystości wziął udział Krzysztof Sadowski - Prezes Zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., Przemysław Bożek – Wiceprezes Zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., prof. Ryszard K. Pisarski – Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, mgr Jerzy Stefaniak – Prezes Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju PWSZ im. Witelona w Legnicy „Wspólnota Akademicka”, Krystian Sadowski – Pełnomocnik Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju PWSZ im. Witelona w Legnicy „Wspólnota Akademicka” ds. utworzenia Technikum Akademickiego w Legnicy oraz mgr Dariusz Wędzina - Dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego.  

Dolnośląski Klaster Edukacyjny, którego Liderem jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. łączy potencjał zarówno gospodarczy jak i naukowy. Dzięki efektowi synergii zwiększa dostępność do praktycznej nauki zawodu, która odbywa się w rzeczywistym środowisku pracy.

Technikum Akademickie w Legnicy nastawione jest na silną współprace z przemysłem, co wiążę się między innymi z udziałem w Dolnośląskim Klastrze Edukacyjnym. W październiku 2018 r. zostało ono zarejestrowane jako nowa szkoła średnia w Legnicy. Technikum rozpocznie działalność we wrześniu 2019 r. kształcąc w zawodach technik informatyk, technik automatyk oraz technik energetyk. Praktyki zawodowe uczniowie Technikum odbywać będą w największych firmach regionu między innymi w firmach działających na terenie LSSE.

Nauka w Technikum będzie trwać 5 lat, podania składać mogą absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej. Zajęcia w Technikum odbywać się będą na terenie kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Kształcenie z przedmiotów zawodowych realizowane będzie w nowocześnie wyposażonych pracowniach i laboratoriach Uczelni. Absolwenci technikum po zdaniu egzaminu maturalnego mogą kontynuować edukację na studiach wyższych. Zdane w trakcie nauki państwowe certyfikaty kwalifikacji zawodowych umożliwią absolwentom Technikum Akademickiego uzyskanie tytułu zawodowego – technika, który podniesie ich atrakcyjność na rynku pracy w kraju i za granicą.

Oferowane zawody - technik informatyk, technik automatyk oraz technik energetyk - mają obecnie najlepsze perspektywy nie tylko w Legnicy i okolicach, absolwentami takich kierunków zainteresowane są również działające w naszym regionie firmy międzynarodowe.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.