Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

PWSZ ze zgodą na Logistykę i transport

Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych PWSZ w Legnicy otrzymał od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia - inżynierskich o profilu praktycznym na kierunku Logistyka i transport.

© Paweł Sasiela

Wcześniej, Polska Komisja Akredytacyjna pozytywnie zaopiniowała wniosek Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy o nadanie Wydziałowi Nauk Technicznych i Ekonomicznych uprawnień do prowadzenia kształcenia na kierunku Logistyka i transport na poziomie studiów pierwszego stopnia - inżynierskich.

O kierunku

Dzisiejszy inżynier pracujący w branży Transport-Spedycja-Logistyka (TSL) to nie tylko osoba projektująca techniczne aspekty funkcjonowania procesów branży TSL, ale również często menedżer, który posiada wiedzę i umiejętności z zakresu ekonomii, organizacji i zarządzania, psychologii, prawa gospodarczego, logistyki, transportu, spedycji, ekologii itp.

Studia na kierunku Logistyka i Transport przygotowują do pracy w branży Transport-Spedycja-Logistyka (TSL). Absolwent potrafi projektować techniczne aspekty procesów branży TSL, posiada również wiedzę i umiejętności z zakresu ekonomii, organizacji i zarządzania, psychologii, prawa gospodarczego, logistyki, transportu, spedycji, ekologii itp.

Absolwent jest w przygotowany m.in. do:

 • projektowania systemów oraz procesów logistycznych i transportowych,
 • zarządzania specjalistycznymi funkcjami i procesami (np. w ramach łańcuchem dostaw),
 • projektowania przestrzeni magazynowej i jej infrastruktury,
 • stosowania zasad mechaniki i wytrzymałości materiałów oraz zasad dotyczących pozostałych działań inżynierskich,
 • projektowania i organizacji transportu,
 • analizowania rozwiązań w zakresie organizacji procesów logistycznych i transportowych, a także wskazywania kierunków rozwoju tych procesów,
 • obsługiwania programów wykorzystywanych w logistyce i transporcie,
 • zarządzania zasobami ludzkimi w procesach logistycznych i w transporcie,
 • analizy i kształtowania ekonomicznej efektywności realizowanych procesów logistycznych   i transportowych.

Specjalności:

 • zarzadzanie produkcją i dystrybucją,
 • zarzadzanie i inżynieria systemów logistycznych i transportowych,
 • organizacja i zarzadzanie w transporcie kolejowym.

Perspektywy zawodowe:

Absolwent może pracować jako: menedżer organizacji ruchu transportowego w firmach transportowo-spedycyjnych, inżynier w przedsiębiorstwie zajmującym się transportem, logistyką, spedycją, produkcją, spedytor w firmach spedycyjnych, transportowych oraz produkcyjnych, specjalista do spraw transportu w firmach kurierskich oraz transportowo-logistycznych.

Absolwent kierunku studiów Logistyka i transport jest przygotowany do pracy zawodowej na stanowiskach specjalistycznych i kierowniczych wymagających wiedzy i umiejętności interdyscyplinarnych z branży Transport-Spedycja-Logistyka. Może pracować w centrach logistycznych i wyspecjalizowanych firmach transportowych, a także w przedsiębiorstwach przemysłowych, handlowych i usługowych - w komórkach zajmujących się zaopatrzeniem, produkcją, dystrybucją oraz magazynowaniem.

Ukończenie studiów zapewnia możliwość ubiegania się o zwolnienie  z egzaminu związanego z uzyskaniem certyfikatu kompetencji zawodowych w transporcie drogowym.

Praktyki zawodowe:

Uczelnia ściśle współpracuje z doświadczonymi firmami z branży produkcyjnej oraz branży Transport - Spedycja - Logistyka.

Współpraca pozwoli na realizację praktyk w wymiarze min. 600 godz. W programie studiów uwzględniono również element kształcenia dualnego – praktyczne projekty realizowane na rzecz pracodawcy. Projekty uzupełniają praktyki i stanowią kluczowy element przygotowania do zawodu.

Partnerzy:

 • POL-MIEDŹ TRANS sp. z o o.,
 • przedsiębiorstwa produkcyjne Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej,
 • operatorzy logistyczni,
 • firmy świadczące usługi logistyczne,
 • Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.
Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama

Warning: array_count_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 12

Warning: arsort() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 13

Warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 14

Warning: array_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 15
Popularne tagi
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.