Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Przystanek Piekary zaprasza do pokoju muzycznych doświadczeń

Na legnickim osiedlu Piekary (Izerska 39) w czwartek o godz. 19.00, zainicjowano warsztaty artystyczne „betonuta, pokój muzycznych doświadczeń” w ramach projektu Przystanek Piekary. Odsłonięto także niecodzienne dzieło sztuki.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Można było posłuchać muzyki, o której barwnie opowiadały prowadzące warsztaty: Hanna Włodarczyk i Fabiana Raban. Hipnotyzujące, folkowe dźwięki sprawiły, że nie tylko plener przy Przystanku, ale też okoliczne balkony wypełniły się mieszkańcami.

Odsłonięto także mural, nawiązujący do blokowiska i wielkiej płyty, wykonany przez pracowników Teatru Modrzejewskiej, wg projektu Aleksandry Kondrackiej.

Zapraszamy do zgłaszania się legniczan, a szczególnie mieszkańców osiedla Piekary, na warsztaty, które odbywać się będą w czwartki od godziny 18.00 na Przystanku Piekary (Izerska 36). Warsztaty „Betonuta. Pokój muzycznych doświadczeń” skierowane są do osób dorosłych – zachęca Mariola Hotiuk, kierownik działu promocji i reklamy teatru.

Poprowadzi je Hanna Włodarczyk - gitarzystka w zespołach Nesztojegore, HuRaban oraz Spakuj Kota. Hanna Włodarczyk to absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie gitary klasycznej. Instruktorka gitary oraz zespołów kameralnych w ogniskach muzycznych na Dolnym Śląsku i w Lubuskim oraz w szkołach muzycznych YAMAHA. Aktywnie koncertuje z zespołem HuRaban w Niemczech, Hiszpanii, Austrii, Norwegii i we Włoszech. Od 2017 roku związana z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy.

Druga prowadząca - Fabiana Raban jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie kontrabasu oraz Szkoły Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. Stolarz. Fotograf. Multiinstrumentalistka. Gra na kontrabasie, skrzypcach, bębnach obręczowych i kielichowych, darbuce, kamanchy, fletach i wszystkich możliwych perkusjonaliach. Koncertuje aktywnie z zespołem HuRaban.

Warto przypomnieć, że 6 września legnicki teatr powrócił na największą sypialnię miasta, inaugurując Przystanek Piekary plenerowym seansem telewizyjnego zapisu transmisji spektaklu „Made in Poland” Przemysława Wojcieszka (z września 2005 roku).

W spotkaniu po projekcji uczestniczyli reżyser Przemysław Wojcieszek i scenografka Małgorzata Bulanda, a także aktor grający główna rolę – Eryk Lubos. Wśród widzów zasiadł jeden z czarnych charakterów tej scenicznej opowieści Paweł Wolak.

Projekt Przystanek Piekary dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.