Logo Legnica24h.pl
Reklama
Allatonce jaworska hurtownia wielobranżowa

Legnicka Książka Roku 2019 i koncert Bartka Rzepki z transmisją w internecie

23 września o godzinie 19.00 na uroczystej gali w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej poznamy Legnicką Książkę Roku 2019. Wysłuchamy też koncertu znanego legnickiego muzyka Bartka Rzepki. Wydarzenie dostępne będzie na żywo w sieci.

© Materia??y prasowe / UM Legnica

Nominacje do tytułu Legnickiej Książki Roku 2019 otrzymało już w lutym sześć wydawnictw, wybranych przez kapitułę konkursu spośród 34 ubiegłorocznych publikacji. Z powodu pandemii wręczenie tytułu odbędzie się dopiero teraz.

Nominacje do Tytułu Legnickiej Książki Roku 2019:

 1. Konrad Byś, Marek Żak „Zarys dziejów kolei w Legnicy”.
 2. Monika B. Janowska „Mało brakowało”.
 3. Zbigniew Kraska, Mirosław Ratajczak, Janina Stasiak „Tutor: Bronisław Chyła: malarz, mistrz, mentor”.
 4. Karolina Kuszyk „Poniemieckie”.
 5. „Przygody skarpetek napisane przez dzieci z klasy 2b Szkoły Podstawowej nr 4 im. W. Puchalskiego w Legnicy”, opieka B. Scharfenstein-Kapuścińska.
 6. „Zapomniane obrazy: Łemkowszczyzna w fotografiach Johna Masleya z lat 1923 i 1938 - The forgottenimages”, wybór i opracowanie zdjęć, teksty wstępne i red. Jerzy Starzyński.

Konkurs ten, pod patronatem prezydenta Tadeusza Krzakowskiego, już od dziesięciu lat organizują Muzeum Miedzi wraz z Legnicką Biblioteką Publiczną.

Kapituła oceniała książki związane z Legnicą, bądź napisane przez legniczanina albo wydane w naszym mieście. Najwyżej cenione przy wyborze są: staranność edytorska (estetyka, szata graficzna) i redakcyjna, atrakcyjność tematu, wartość poznawcza i artystyczna, oryginalność, efekt indywidualnej pracy osoby lub zespołu, a także oddziaływanie na społeczność miasta, regionu i kraju.

Skład kapituły obradującej 10 lutego 2020 r.

 • Dorota Purgal, przedstawicielka prezydenta Legnicy, przewodnicząca kapituły,
 • Bogumiła Słomczyńska, radna Rady Miejskiej Legnicy, wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Legnicy,
 • Grażyna Pichla, radna Rady Miejskie Legnicy,
 • Antonina Trawnik, prezes Towarzystwa Miłośników Legnicy „Pro Legnica”,
 • Barbara Morawiec, przewodnicząca legnickiego Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich,
 • Grzegorz Chmielowski, redaktor Gazety Wrocławskiej,
 • Lilla Sadowska, redaktor naczelna portalu lca.pl,
 • Mieczysław Pytel, przedstawiciel środowiska czytelniczego.

W tym roku, ze względu na epidemię COVID-19, nie możemy się spotkać w większym gronie, jak to bywało do tej pory. Dlatego zapraszamy wszystkich do śledzenia całego wydarzenia na żywo w sieci, zarówno przyznania tytułu Legnickiej Książki Roku, jak i koncertu Bartka Rzepki.

Bartek Rzepka to muzyk, kompozytor, wokalista. Tworzy podkłady muzyczne, pisze teksty, układa melodie, gra na pianinie i śpiewa. Na swoim koncie ma wydaną autorską płytę „Zobaczyć Niewidzialne”. Uczestnik programu Must Be The Music i zwycięzca odcinka.

Przed ekrany zapraszamy już od godz. 18.40. Relacja dostępna będzie na oficjalnych profilach miasta w mediach społecznościowych:

Facebook: https://www.facebook.com/MiastoLegnica/live/

Youtube: https://www.youtube.com/user/MiastoLegnica/

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.