Logo Legnica24h.pl
Reklama
DJAtoys.pl - internetowy sklep z zabawkami dla dzieci
PWSZ im. Witelona w Legnicy
Koparka Jawor - roboty budowlane

Potrącił kobietę na przejściu dla pieszych i uciekł. Wpadł dzięki monitoringowi

Dzięki kamerom miejskiego monitoringu i zaangażowaniu funkcjonariuszy straży miejskiej, legniccy policjanci zatrzymali kierowcę, który potrącił kobietę na przejściu dla pieszych.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Mężczyzna, nie zatrzymując się oraz nie udzielając jej pomocy, odjechał z miejsca zdarzenia. Za ten czyn odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic: Wrocławskiej z Libana w Legnicy. Kierowca samochodu Opel Vectra potrącił kobietę przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Po uderzeniu w pieszą nie zatrzymał swojego pojazdu, aby sprawdzić, czy kobieta nie potrzebuje pomocy, tylko pojechał dalej, uciekając z miejsca wypadku.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie przybył, wezwany przez świadków, zespół ratownictwa medycznego oraz policjanci legnickiej drogówki. Legniczanka została przewieziona do szpitala, a funkcjonariusze udali się w pościg za kierowcą opla.

Całość zdarzenia zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Dzięki czujnym oczom ich operatorów i funkcjonariuszom straży miejskiej, szybko ustalono numery rejestracyjne pojazdu oraz kierunek poruszania się samochodu. Strażnicy na bieżąco informowali policjantów o trasie przejazdu opla i miejscach, gdzie porusza się poszukiwane auto. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali 78-letniego kierowcę-uciekiniera – informuje Jadwiga Ekiert z biura prasowego legnickiej policji.

Na szczęście kobiecie poszkodowanej w zdarzeniu, oprócz ogólnych potłuczeń ciała, nic poważnego się nie stało. Została ukarana mandatem karnym. Natomiast mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i sporządzono wniosek o jego ukaranie do sądu.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

gandalf
gandalf2 marca 2020 o 08:20
Czyli ;wchodzi pieszy na czerwonym ,nie rozgląda się wokół ,zajęty jest rozmową ale WINNY JEST KIEROWCA ! To już jest efekt *** prawa pt."pieszy mma zawsze rację " .
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.