Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Legnickie Spacery Historyczne. Ruszyli po torach legnickiej kolei

Tradycyjnie już kilkusetosobowa grupa miłośników legnickich tajemnic historii uczestniczyła w sobotę w spacerze historycznym. Tym razem po torach liczącej sobie 175 lat historii legnickiej kolei.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Przewodnikiem był Konrad Byś z Muzeum Miedzi, historyk, autor monograficznej wystawy o dziejach legnickiej kolei, począwszy od 1844 roku do czasów powojennej odbudowy i modernizacji. Można ją obejrzeć w Muzeum Miedzi (wejście od ul. św. Jana).

Na spacerze była mowa m.in. o XIX-wiecznych pionierach, budowniczych obiektów dworcowych (tych nieistniejących, jak i zdawałoby się doskonale znanych) i nietuzinkowych podróżnych, którzy pojawili się w mieście.

Był to ostatni z siedmiu Legnickich Spacerów Historycznych, organizowanych przez Muzeum Miedzi i Urząd Miasta. Uczestniczyło w nich w sumie kilka tysięcy miłośników odkrywania tajemnic i uroków miasta. Poznawali podczas tych wędrówek m.in. niedostępne na co dzień strychy gotyckich budowli, zamknięte budynki, zagadkowe podziemia. Miejsca, które mijamy codziennie, nieświadomi ich niezwykłej historii. To nieznane oblicze miasta odkrywali przed uczestnikami świetni badacze dziejów z Muzeum Miedzi.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.