Logo Legnica24h.pl
Reklama
Sport - Siłownia i fitness - allatonce.pl - sklep internetowy

Legniczanie i turyści chcą takich lekcji historii

Kilkaset osób pojawiło sie w niedzielne popołudnie (16 czerwca) na legnickim cmentarzu żydowskim. Inauguracyjny spacer historyczny, przygotowany przez specjalistów z Muzeum Miedzi, okazał sie prawdziwym sukcesem frekwencyjnym.

© Materia??y prasowe / UM Legnica

Przybyło kilkaset osób, nie tylko legniczanie, ale także goście z Wrocławia, Lubina i Prochowic. Marcin Makuch i Katarzyna Kotlińska opowiadali o zwyczajach i rytuałach pogrzebowych, symbolice kamieni nagrobnych, a przede wszystkim o legniczanach pochowanych na legnickiej nekropolii, postaciach niezwykłych o życiorysach godnych filmu akcji. Zebrani usłyszeli m.in. opowieść o niezwykłym ocaleniu z obozu w Terezinie przez ... samego Adolfa Eichmanna. Dla wielu osób była to pierwsza wyprawa w głąb legnickiego kirkutu i unikatowa możliwość wykonania fotografii.

Na kolejne spotkanie Muzeum Miedzi zaprasza w niedzielę 21 lipca do legnickiego Parku - w 10. rocznicę potężnego huraganu, jaki przeszedł nad miastem.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.