Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Legnickie podatki 2020

Rada Miejska Legnicy uchwaliła na listopadowej sesji (25 listopada) wysokości stawek podatku od nieruchomości. Wszystkie stawki podatkowe w 2020 roku będą średnio wyższe o 8,2 proc.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Podatek od nieruchomości nieco wzrośnie

Podatek od nieruchomości nie był podwyższany w Legnicy od 2013 roku. Dotyczyło to mieszkańców i firmy posiadające nieruchomości. Trwało to siedem lat. Obecnie ze wzglądu na bardzo zmieniającą się sytuację samorządów, w przyszłym roku odmrożenie podatku staję się niezbędne.

Stawka podatkowa dla gruntów pod budynkami mieszkalnymi wzrośnie o 7 groszy za m.kw, natomiast za budynki mieszkalne – o 11 groszy.

Legnicki samorząd od lat stosuje również zwolnienia z tego podatku. Mogą z nich korzystać mieszkańcy, którzy chcą dokonać remontów swoich budynków jednorodzinnych lub części wspólnych w budynkach wielorodzinnych. Jest jeden warunek. Wniosek o zwolnienie z podatku od nieruchomości musi być złożony w gminie przed rozpoczęciem robót.

Tylko w 2018 roku ze zwolnień skorzystało 3034 podatników na łączną kwotę ponad 202 tys. zł. Ta przyjazna mieszkańcom zasada wciąż w Legnicy obowiązuje.

Podatek od środków transportu – będzie jaki był

W Legnicy od 2018 roku stosowane są możliwie najniższe przyjęte przez Radę Miejską stawki podatku od środków transportu. Podatek ten dotyczy właścicieli pojazdów o tonażu powyżej 3,5 tony.

W 2020 roku w Legnicy obowiązywać będą stawki takie same, jak przyjęte przez Radę Miejską w roku 2018.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.