Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Bohaterski motorniczy z wizytą w Kolejach Dolnośląskich

Wiele atrakcji czekało w Legnicy na Kamila Szymańskiego, bohaterskiego motorniczego z Wrocławia, który pod koniec października uratował zdrowie i życie swoich pasażerów.

© Materiały prasowe / Koleje Dolnośląskie

Przejazd w kabinie maszynisty, poznanie tajników pracy w Kolejach Dolnośląskich i jazda symulatorem Elektrycznego Zespołu Trakcyjnego 45WE Impuls. Te wszystkie atrakcje czekały w Legnicy na Kamila Szymańskiego, bohaterskiego motorniczego z Wrocławia, który pod koniec października uratował zdrowie i życie swoich pasażerów.

Historię Kamila Szymańskiego, 24-letniego motorniczego, w październiku poznała cała Polska. Kierowca samochodu dostawczego na ulicy Olszewskiego we Wrocławiu nie ustąpił pierwszeństwa i spowodował zderzenie z tramwajem pełnym podróżnych. W efekcie doszło do pożaru tramwaju. Tylko dzięki błyskawicznej i profesjonalnej reakcji motorniczego, nikomu nic się nie stało. Kierujący tramwajem zadbał o sprawną ewakuację 40 pasażerów, a sam opuścił płonący pojazd jako ostatni.

Młody motorniczy od dziecka interesuje się transportem i koleją, a w przyszłości chciałby zostać maszynistą. Teraz jego marzenie postanowiły zrealizować Koleje Dolnośląskie, które zaprosiły go do swojej siedziby w Legnicy.

– Zawsze z uznaniem spoglądamy na przykłady takiego profesjonalizmu, jaki zaprezentował Pan Kamil. Praca w transporcie publicznym daje wiele satysfakcji, ale wiąże się z nią również wielka odpowiedzialność, za zdrowie i życie naszych pasażerów – powiedział Bartosz Dziwak, naczelnik Ośrodka Szkolenia Kolei Dolnośląskich. – Doceniamy postawę Pana Kamila, bo właśnie takie wzorce zachowań kształtujemy u naszych kandydatów w trakcie szkolenia – dodał Dziwak.

O tym jak wygląda prowadzenie najnowocześniejszych składów na polskich torach Kamil Szymański mógł przekonać się podczas jazdy symulatorem znajdującym się w bazie Kolei Dolnośląskich w Legnicy.

Symulator pozwala na wygenerowanie całej gamy warunków, które może spotkać w swojej pracy maszynista. Możliwa jest zmiana natężenia opadów oraz pory dnia i pory roku, a także siły wiatru, mgły i wielu innych.

Bardzo mi miło, że mam okazję poprowadzić dzisiaj prawdziwy pociąg, bo ten symulator jest takim pełnym odwzorowaniem normalnego pociągu. To z jednej strony wyzwanie, ale poszło mi to całkiem łatwo. Prowadzenie pociągu okazało się trochę zbliżone do jazdy tramwajem, radość z jazdy jest ogromna – powiedział podczas spotkania z dziennikarzami Kamil Szymański. – Na pewno w przyszłości chciałbym zacząć szkolić się na maszynistę – zakończył młody motorniczy.

Taką możliwość stworzyły Koleje Dolnośląskie zapraszając go na szkolenie w zakresie świadectwa maszynisty, w którym będzie mógł wziąć udział po spełnieniu wymogów, jakie są stawiane kandydatom.

– Pan Kamil posiada ogromną wiedzę o kolei i umiejętności, które predysponują go do pracy jako maszynista. Takich kandydatów poszukujemy, zapraszamy na szkolenia do naszego ośrodka, gdzie oferujemy dla nich pełne wsparcie – zakończył Bartosz Dziwak, naczelnik Ośrodka Szkolenia Kolei Dolnośląskich.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.