Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Legnicka Paraolimpiada to fajna zabawa

Setki dzieci, nauczycieli, opiekunów i rodziców świetnie się bawiło dziś (20 września) podczas XVI Legnickiej Paraolimpiady TPD oraz rodzinnego festynu integracyjnego „Pożegnanie lata 2018”, połączonego z Biegiem Niepodległości.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Impreza pod patronatem prezydenta Tadeusza Krzakowskiego odbyła się na boiskach II Liceum Ogólnokształcącego.

To było wielkie święto dla dzieci i młodzieży. Na te igrzyska przybyło z regionu legnickiego kilkaset niepełnosprawnych wychowanków z placówek opiekuńczych, szkół specjalnych, przedszkoli i warsztatów terapii zajęciowej. Rywalizowali m.in. w kręglach, slalomie na wózku, rzucie piłką lekarską, łucznictwie, biegach. Wczoraj rywalizacja toczyła się na pływalni.

Kazimierz Pleśniak, prezes legnickiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci podkreśla, że te paraolimpiady odbywają się dzięki wsparciu samorządów, w tym znacznym legnickiego i sponsorów.

Nasze paraolimpiady przyjęły się, co mnie bardzo cieszy – podkreśla Kazimierz Pleśniak. – Szczególnie są one ważne dla dzieci, które bardzo rzadko wychodzą z domu.

Nie tylko rywalizacja sportowa stanowiła atrakcję tego spotkania. Były występy artystyczne, konkursy i oczywiście poczęstunek dla uczestników – pyszna grochówka i kiełbasa z grilla.

Legnicka Paraolimpiada TPD jest wielkim sportowym przedsięwzięciem, które na stałe wpisało się już w kulturalno-sportowy kalendarz naszego miasta. Co roku bierze w niej udział około 500 niepełnosprawnych sportowców z sześciu powiatów (legnickiego, lubińskiego, jaworskiego, polkowickiego, głogowskiego, złotoryjskiego), a celem Paraolimpiady jest umożliwienie wszystkim, bez wyjątku, sprawdzenia swoich sił w sportowych zmaganiach na miarę swoich możliwości.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Patronat medialny
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.