Logo Legnica24h.pl
Reklama

Legnicka Paraolimpiada to fajna zabawa

Setki dzieci, nauczycieli, opiekunów i rodziców świetnie się bawiło dziś (20 września) podczas XVI Legnickiej Paraolimpiady TPD oraz rodzinnego festynu integracyjnego „Pożegnanie lata 2018”, połączonego z Biegiem Niepodległości.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Impreza pod patronatem prezydenta Tadeusza Krzakowskiego odbyła się na boiskach II Liceum Ogólnokształcącego.

To było wielkie święto dla dzieci i młodzieży. Na te igrzyska przybyło z regionu legnickiego kilkaset niepełnosprawnych wychowanków z placówek opiekuńczych, szkół specjalnych, przedszkoli i warsztatów terapii zajęciowej. Rywalizowali m.in. w kręglach, slalomie na wózku, rzucie piłką lekarską, łucznictwie, biegach. Wczoraj rywalizacja toczyła się na pływalni.

Kazimierz Pleśniak, prezes legnickiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci podkreśla, że te paraolimpiady odbywają się dzięki wsparciu samorządów, w tym znacznym legnickiego i sponsorów.

Nasze paraolimpiady przyjęły się, co mnie bardzo cieszy – podkreśla Kazimierz Pleśniak. – Szczególnie są one ważne dla dzieci, które bardzo rzadko wychodzą z domu.

Nie tylko rywalizacja sportowa stanowiła atrakcję tego spotkania. Były występy artystyczne, konkursy i oczywiście poczęstunek dla uczestników – pyszna grochówka i kiełbasa z grilla.

Legnicka Paraolimpiada TPD jest wielkim sportowym przedsięwzięciem, które na stałe wpisało się już w kulturalno-sportowy kalendarz naszego miasta. Co roku bierze w niej udział około 500 niepełnosprawnych sportowców z sześciu powiatów (legnickiego, lubińskiego, jaworskiego, polkowickiego, głogowskiego, złotoryjskiego), a celem Paraolimpiady jest umożliwienie wszystkim, bez wyjątku, sprawdzenia swoich sił w sportowych zmaganiach na miarę swoich możliwości.

Reklama

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.