Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Miejska dotacja dla kościoła Marii Panny

Na ostatniej w tej kadencji sesji (24 września) radni zdecydują o przyznaniu dotacji Parafii Ewangelicko-Augsburskiej na wykonanie systemu przeciwpożarowego i dróg ewakuacyjnych wież kościoła Marii Panny w Legnicy.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Miasto przeznacza na ten cel 70 tys. zł. W pierwszym etapie prace będą prowadzone w południowej wieży widokowej, a miejska dotacja pokryje ok. 82 proc. przewidywanych kosztów.

Od trzech lat kościół mariacki regularnie udostępniany jest turystom. Jedną z największych jego atrakcji są właśnie wejścia na wieżę widokową, skąd można podziwiać panoramę miasta i okolic. Modernizacja podniesie poziom ochrony tego unikatowego zabytku i zwiększy bezpieczeństwo zwiedzających.

W tym roku miasto przyznało też dotację Cechowi Rzemiosł Różnych, w wysokości 130 tys. zł, na renowację zabytkowej elewacji kamienicy w Rynku.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Patronat medialny
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.