Logo Legnica24h.pl
Reklama

Miejska dotacja dla kościoła Marii Panny

Na ostatniej w tej kadencji sesji (24 września) radni zdecydują o przyznaniu dotacji Parafii Ewangelicko-Augsburskiej na wykonanie systemu przeciwpożarowego i dróg ewakuacyjnych wież kościoła Marii Panny w Legnicy.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Miasto przeznacza na ten cel 70 tys. zł. W pierwszym etapie prace będą prowadzone w południowej wieży widokowej, a miejska dotacja pokryje ok. 82 proc. przewidywanych kosztów.

Od trzech lat kościół mariacki regularnie udostępniany jest turystom. Jedną z największych jego atrakcji są właśnie wejścia na wieżę widokową, skąd można podziwiać panoramę miasta i okolic. Modernizacja podniesie poziom ochrony tego unikatowego zabytku i zwiększy bezpieczeństwo zwiedzających.

W tym roku miasto przyznało też dotację Cechowi Rzemiosł Różnych, w wysokości 130 tys. zł, na renowację zabytkowej elewacji kamienicy w Rynku.

Reklama

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.